Cebula ☯ zioła na trądzik

Tagi , ,

Cebula jest warzywem w Polsce bardzo popularnym i powszechnie znanym. Mało kto myśli o cebuli jako o środku pomocnym w zwalczaniu wyprysków, a jednak jest to pewna nadzieja dla tych, którzy chcą wypróbować domowe metody w walce z trądzikiem.

Wpływ cebuli na skórę

Cebula ma działanie antyseptyczne dlatego w przypadku osób chorujących na trądzik może być stosowana jako maseczka z ugotowanego warzywa samodzielnie lub z dodatkami, jak na przykład drożdże, zawierające kompleks witamin. Pozwala to oczyścić pory skóry, usunąć nadmiar bakterii oraz łoju, w którym one się świetnie czują. Nie lada pomocą jest też częste spożywanie cebuli. Znane są od dawna przepisy na przykład na sok z cebuli i miodu. Będzie to środek odpowiedni zarówno jako lekarstwo na zimowe przeziębienie jak i zmiany skórne. Wszystko dlatego, że cebula zawiera m.in kompleks witamin B, witaminę A oraz E, zwane witaminami młodości. Oprócz tego zawiera witaminę C biorącą udział w produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Wszystkie one wpływają na stan skóry, jaka staje się lepiej odżywiona. Ugotowana cebula nie traci właściwości, co ważne ponieważ nie każdy lubi spożywać ją na surowo ze względu na ostry smak i zapach.

Cebula czyli chrom w walce z trądzikiem

Cebula jest źródłem pierwiastka, jakim jest chrom. Nie każdy wie, że jest on bardzo istotny w walce z trądzikiem. Okazuje się, że sam niedobór tego pierwiastka doprowadza do tworzenia się nieestetycznych zmian skórnych, szczególnie w przypadku choroby wynikających z wysokiego poziomu insuliny w organizmie. Chrom reguluje poziom cukru we krwi, uczestniczy w trawieniu białek i tłuszczów, wpływa na normalizację przebiegu procesu metabolizmu w komórkach skóry. Chrom jest także odpowiedzialny za eliminację bakterii jakie są przyczyną tworzenia się wyprysków na skórze. Suplementacja chromem może być w niektórych przypadkach, na przykład w przypadku cukrzycy niewskazana, dlatego jedzenie cebuli to bezpieczniejszy sposób na uzyskanie odpowiedniego poziomu tego śladowego pierwiastka. Suplementację warto skonsultować z lekarzem.

Poprzedni

Bratek polny ☯ zioła na trądzik

Łopian ☯ zioła na trądzik

Następny

Dodaj komentarz