Jakie ćwiczenia na triceps?

Tagi , , , ,

Triceps to drugi co do wielkości mięsień, jaki znajduje się w ludzkiej ręce. Umiejscowiony jest w obszarze ramienia i wraz z bicepsem tworzy całość mięśni tej części ciała. W stosunku do swojego sąsiada jest dwukrotnie mniejszy. Jeśli chcemy ukształtować silne przedramię to właśnie na tych dwóch mięśniach antagonistach – bicepsie i tricepsie należy się skoncentrować.

Z uwagi na budowę tricepsa, nazywanego też mięśniem trójgłowym ramienia symetryczne wyćwiczenie masy mięśniowej jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Ćwiczenia na triceps wymagają wiedzy na temat tego, która jego część, tj. głowa jest rozbudowana najlepiej, a która wymaga dopracowania.

[AdSense-A]

Oto kilka przykładów ćwiczeń na rozbudowanie mięśnia trójgłowego:

Pompki wykonywane na poręczach – ćwiczenie polega na obciążeniu mięśni ciężarem własnego ciała i służy rozbudowie wszystkich części mięśnia trójgłowego. Pompki wykonuje się przy ugiętych kolanach i wyprostowanym ciele przy chwycie o szerokości ramion. Istotą ćwiczenia jest maksymalne zaangażowanie mięśni ramienia i stawów łokciowych. Po zejściu do jak najniższej pozycji należy wytrzymać w niej 1-2 sekundy. Po wyprostowaniu nie wolno blokować stawu łokciowego. Ćwiczenie wymaga 15 powtórzeń, a przy większej wydajności organizmu nożna wprowadzać dodatkowe obciążenie.

Prostowanie ramion na wyciągu – ćwiczenie wykonuje się w pozycji wyprostowanej, w lekkim rozkroku, z ramionami przylegającymi do boków. Praca odbywa się poprzez ruch przedramion. Uchwyt drążka powinien mieć szerokość ok. 20 cm. Drążek z obciążeniem ściąga się do momentu wyprostowania ramion.

Ściąganie linek drążka – ćwiczenie przypomina nieco poprzednie z tym, że w momencie wyprostowania ramion w pozycji dolnej odwodzi się je do tyłu, aż zatoczą półkole i dłonie znajdą się z tyłu ud na szerokość barków. Ta pozycja wymaga zatrzymania na 1-2 sek.

Wyciskanie sztangi w leżeniu – nazywane też francuskim, wykonuje się przy pomocy sztangi łamanej, którą należy trzymać w wyprostowanych ramionach i powolnym płynnym ruchem opuszczać w kierunku głowy. Na wyższym stopniu trudności można dodatkowo wykonać ruch przesuwający sztangę za głowę.

Wyciskanie sztangielki jednorącz w siadzie – ćwiczenie wykonuje się w pozycji siedzącej z oparciem. Ręka ze sztangielką jest wyprostowana nad głową. Ruchy wykonuje się przemieszczając sztangielkę do tyłu za głowę.

Poprzedni

Co zakwasza organizm?

DMAA – Kontrowersyjny spalacz tłuszczu

Następny

Dodaj komentarz