Co to są kettlebells?

Tagi , ,

Zapewne nie wszyscy wiedzą, co to jest kettlebells. Okazuje się jednak, że jest no narzędzie znane od wieków używane do wzmacniania swojej siły fizycznej i rzeźbienia upragnionej sylwetki. Sprawdź dokładnie, co to jest kettlebells, do czego służy i jak wpływa na kondycję człowieka.

Co to jest kettlebells?

Kettlebells to nic innego jak odważniki wykonane z żeliwa. Ich kształt przypomina kulę z dodatkowo zamontowaną rączką, która ułatwiać ma swobodne chwytanie przyrządu. Standardowa waga jednej kuli to 16 kg, lub wielokrotność tej liczby. Okazuje się, że ten niezbyt skomplikowany przyrząd może zastąpić nam całą siłownię.

Jak działa kettlebell?

16-kilogramowy odważnik może zdziałać cuda z naszą sylwetką. Za jego pośrednictwem mężczyźni mogą zbudować wymarzoną klatkę piersiową, a kobiety ukształtować wybrane partie ciała. Wystarczy znajomość kilku prostych zasad użytkowania, kilka prostych ćwiczeń, odrobina chęci i zaangażowania i mamy gotowy przepis na sukces.

Kettlebell w przeciwieństwie do typowych przyrządów gimnastycznych dostępnych w siłowni zmusza do pracy partie mięśni, które tak naprawdę rzadko wzmacniamy uprawiając normalny trening. Podczas ćwiczeń z odważnikami ośrodek ciężkości, który położony jest bardziej z tyłu ciała mobilizuje do pracy większą ilość mięśni niż ćwiczenia z hantlami. Tak więc trening z użyciem tych popularnych narzędzi w znacznym stopniu pozwala zadbać o naszą kondycję fizyczną, wyrzeźbić sylwetkę i co ciekawe drastycznie przyspieszyć metabolizm.

green blue and yellow kettle bell
green blue and yellow kettle bell, Mathieu Chassara at Unsplash

Jak ćwiczyć z kettlebells?

Tak naprawdę ćwiczenia przy użyciu kettlebells nie są wcale niczym skomplikowanym, jednak przed rozpoczęciem treningu warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami użytkowania tego przyrządu.

Po pierwsze –  Rozgrzewka!

Tak, jak nigdy nie można rozpoczynać ćwiczeń bez odpowiedniej rozgrzewki, tak i w tym przypadku kettlebells wymaga od nas chwili poświęconej na rozgrzanie naszego ciała i przygotowanie go do podjęcia treningu. Rozgrzewka nie może trwać mniej niż 5 minut, a powinna składać się z dynamicznych podskoków, krążenia ramion, wymachów kończynami i biegu. Wykonanie tych kilku elementów daje podstawę do późniejszego, bezpiecznego treningu.

Oczywiście podobne jak w przypadku innych ćwiczeń, tak i tutaj niezwykle ważna jest prawidłowa technika ćwiczeń. Nie będzie to żaden błąd, jeśli stwierdzimy, że jest ona nawet bardziej istotna niż sam ciężar odważnika. Wybierzmy więc taki ciężar, który pozwoli nam na w miarę swobodne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. Pamiętajmy również o kontroli oddychania – wciągamy powietrze, kiedy napinamy mięśnie, a wydychamy przy ich rozluźnianiu. Bardzo ważna jest również odpowiednia i co istotne wyprostowana pozycja, która pozwoli nam na uzyskanie pożądanych efektów.

Poprzedni

Skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych

Jakie ćwiczenia na podniesienie biustu?

Następny

Dodaj komentarz