Jak usunąć złogi w jelitach?

, Tagi , , , ,

Bagatelizowanie problemu złogów jelitowych to standard, a podstawową przyczyną takiego faktu jest zapewne brak widocznych, dokuczliwych dolegliwości oraz nieświadomość szkód, jakie wyrządza się w ten sposób swojemu organizmowi. O zalegających w jelitach resztkach kałowych nie mówi się głośno, traktując to, jak wstydliwy problem, ale gdyby przeciętny człowiek mógł zobaczyć kilogramy kału rozpuszczające się w temperaturze wewnętrznej ciała i wchłaniane przez organizm zapewne szybko poszukałby sposobu, jak pozbyć się tego problemu.

Jak rozpoznać, że nasz organizm potrzebuje oczyszczania?

Warto sobie uświadomić, że jelita są dla naszego ustroju równie ważne jak mózg, a wielu lekarzy, w tym również psychologów i dietetyków uważa, że pod względem znaczeniowym stoją one na równi z mózgiem. Podstawowym powodem może być powiązanie reakcji emocjonalnych z reakcjami w obrębie jelit zwłaszcza w sytuacjach stresujących, kiedy przydarzy się nam biegunka.

Ilość przyswajanych codziennie toksyn, wchłanianych z powietrzem przez płuca i skórę, przyjmowanych z pożywieniem czy lekami bywa imponująca. Jeśli przez dłuższy czas nie próbujemy z nich oczyszczać naszego ustroju dochodzi do kumulacji w tkankach i destrukcyjnego wpływu na organizm. Pozornie nie odczuwamy tego jako dolegliwości, ale jesteśmy zmęczeni, zniechęceni, odczuwamy bóle mięśni, głowy i dysfunkcje różnych układów. Taki stan jest oznaką, ze trucizn w ustroju zgromadziło się wiele, a te przenoszone do jelit tworzą w nich problematyczne złogi.

Jak usunąć złogi w jelitach?

Usuwanie złogów można przeprowadzić domowymi sposobami. Niektóre nie wymagają konsultacji lekarza, inne, jak długotrwała głodówka nie powinny być przeprowadzane bez fachowej kontroli stanu zdrowia. Ważnym elementem jest usuniecie przyczyny powstawania złogów, a więc zmiana diety na zdrowszą, bogatą w błonnik.

Oczyszczanie można też przeprowadzić przyjmując preparaty błonnikowe do ssania. Zawarty w nich rozpuszczalny błonnik pęcznieje wchłaniając wodę i poprawiając perystaltykę jelit, a błonnik nierozpuszczalny wypycha złogi z organizmu. Kolejnym etapem jest wyeliminowanie złych bakterii i odkażenie jelit, co można osiągnąć chociażby za pomocą preparatów czosnkowych. Wskazane jest także picie sporej ilości ziół regulujących pracę wątroby.

Medytacja na oczyszczenie

Ciekawym i zarazem kontrowersyjnym sposobem na oczyszczenie jelit może też być odpowiednio dobrana aktywność fizyczna w tym medytacje pobudzające pracę jelit. Od wieków do oczyszczania stosuje się lewatywę preferowaną nie tylko przez medycynę niekonwencjonalną, ale również w standardowym leczeniu szpitalnym, przed zabiegami czy porodem.

Poprzedni

Suplementy diety na sprawne stawy

Czy bakterie jelitowe sprzyjają tyciu? Fakty i Mity

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak usunąć złogi w jelitach?”

  1. Sama cierpię na problemy gastryczne. Po każdym posiłku mam wzdęcia, zgagę oraz problemy z zaparciami. Mój dietetyk zalecił mi stosowanie kuracji oczyszczenie jelit ze złogów colonpackiem, które są przyczyną moich dolegliwości. Stosuję kurację trzeci dzień i już czuję minimalną ulgę. Dobrze wam radzę, odżywiajcie się zdrowo i uprawiajcie sporty, jeśli nie chcecie mieć problemów z trawieniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz