Kozieradka ☯ zioła na cholesterol

Tagi , ,

Kozieradka jak wiele innych roślin wykazuje działanie wszechstronne, a jej zalet jest naprawdę dużo. Ale szczególnie dobroczynnie wpływa na układ krążenia i jest bardzo pomocna w walce z cholesterolem.

Kozieradka = mniej złogów w żyłach

Kozieradka zawiera w sobie saponiny steroidowe naturalnego pochodzenia, jakie aktywnie przyczyniają się do upośledzenia metabolizmu cholesterolu w wątrobie, poprzez podwyższenie jego produkcji w żółci wątrobowej, a następnie jej wydalenie. W tym samym czasie częściowo opóźnione jest wchłanianie się tłuszczu. Kozieradka jest bogata w witaminę B3, czyli niacynę, przyczyniającą się do poprawy elastyczności naczyń krwionośnych oraz ogólnej wydolności organizmu, poprzez swoje zdolności krwiotwórcze oraz poszerzenia światła żył. Więcej krwi o możliwości lepszego przepływu sprawia, że ściany żyły wykazują mniejszą przyczepność dla złogów cholesterolowych, jednocześnie chroniąc przed chorobą miażdżycową i innymi schorzeniami.

Lepsza krew  walce z cholesterolem

Kozieradka znana jest także z powodu swoich właściwości do obniżania stężenia cukru we krwi. Cukier nie sprzyja leczeniu cholesterolu na równi z nadwyżką tłuszczów nasyconych, jakie uważane są za głównego winowajcę powstawania złogów w żyłach. Kozieradka jest bogata w substancje śluzowe, jakie odkładając się w żołądku pozytywnie wpływają na zahamowanie wystąpienia uczucia głodu niedługo po posiłku. Przyczyniają się do redukowania ilości glukozy we krwi. Kozieradka jest bogata w aminokwasy, jakie przyczyniają się do obniżenia cholesterolu, a ponadto wpływają na uwolnienie z komórek insuliny.

Ostrożnie z kozieradką

Nad kozieradką wciąż trwają badania, ale warto wiedzieć co udało się ustalić do tej pory. Okazuje się, że nie należy jej stosować z niektórymi lekami, gdyż zakłóca ich działanie. Należą do nich na przykład lekarstwa przeciwzakrzepowe. Lepiej być ostrożnym w stosowaniu kozieradki na wespół z lekami związanymi z leczeniem układu krążenia i serca. Wątpliwości trzeba skonfrontować z lekarzem medycyny.

Poprzedni

Borówka kanadyjska ☯ zioła na cholesterol

Siemię lniane ☯ zioła na cholesterol

Następny

Dodaj komentarz