Miód a odchudzanie

, Tagi ,

Pomysłów na utratę wagi jest mnóstwo. Nie istnieje jedna, uniwersalna zasada, którą z powodzeniem mógłby stosować każdy. Na pewno jednak jest tak, że aby osiągnąć sukces wagowy, trzeba wypróbować wiele różnych metod, by w końcu odnaleźć tę swoją. Jedną lub więcej, bo przecież sposoby na odchudzanie można łączyć.

Kiedy odstawienie cukru to nie wszystko…

Dbanie o linię to nie tylko odstawienie cukru. To także aktywność fizyczna realizowana z konsekwencją i dostosowana do możliwości. To również zbilansowana dieta, w której ze świadomością wybieramy produkty spożywcze. I wcale nie tak, by się głodzić, bo przecież odniesie to zupełnie inny efekt od pożądanego.

Miód a odchudzanie

Kiedy ktoś ze znajomych uraczy nas opowieścią o zbawiennych właściwościach miodu, niemal nie możemy uwierzyć. Bo jak to – miód nie tuczy? Przecież jest słodki i w zasadzie nie stanowi żadnego wyrzeczenia żywieniowego. Owszem, okazuje się, że rezygnacja z cukru na rzecz miodu może być zbawienna dla naszej linii. To miód właśnie odpowiada za apetyt i wysokość poziomu cukru we krwi. Kaloryczność posiłków słodzonych miodem i cukrem jest taka sama. Podczas badań przeprowadzonych wśród kobiet o prawidłowej masie ciała spożywających śniadania na słodko z miodem i na słodko z cukrem stwierdzono, że to cukier pobudza apetyt. To właśnie cukier, nie miód, wpływa na wzrost poziomu hormonu greliny i sprawia, że chce nam się jeść więcej. Miód ze swoimi właściwościami nie powoduje w organizmie wzrostu poziomu greliny, przez co nasz organizm nie potrzebuje dodatkowego „dokarmiania”.

Cudowne właściwości miodu

Oprócz korzystnego wpływu na wysokość poziomu greliny w organizmie ludzkim, miód blokuje uczucie głodu. To za jego sprawą mamy poczucie bardziej sycącego posiłku, a jego wartość energetyczna pozwala nam na dłuższe funkcjonowanie bez podjadania. Co więcej, miód dobrze wpływa również na niwelowanie efektu „jo-jo” w diecie. Pobudza organizm i nie zatrzymuje metabolizmu.

Dobrze wpływa również na trawienie, idealnie sprawdzając się w sytuacjach przejedzenia. Łyżeczka miodu przed snem bądź dodana do ciepłego napoju sprawi, że szybciej i spokojniej zaśniemy, a podczas snu nasz organizm będzie mógł rozpocząć proces metabolizmu. Miód łagodząco wpływa też na stres.

Miód tak, ale z umiarem

Umiar potrzebny jest nie tylko w diecie, ale ogólnie w życiu. Warto więc wprowadzić naturalny zamiennik cukru w postaci miodu. To on wszak zawiera aż 22 aminokwasy oraz dużą ilość minerałów, które korzystnie wpływają na przemianę materii naszego organizmu. Miód jest cukrem prostym i choć jest to dobra wiadomość dla odchudzających się, nie warto popadać w miodowy przesyt.

Poprzedni

Jakie słodycze są najmniej kaloryczne?

Najmniej kaloryczne owoce

Następny

Dodaj komentarz