Zimne stopy i dłonie – Poznaj przyczyny!

Tagi , , , , , , , ,

Stale zimne stopy i dłonie to problem, który dotyka bardzo dużą liczbę osób. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zwyczajne niedogrzanie tych partii ciała, jednak w niektórych przypadkach może to być objaw poważniejszych dolegliwości. Dlatego też długotrwałego zjawiska ochłodzenia stóp i dłoni nie można ignorować. Poza oczywistym dyskomfortem związanym z marznięciem ciała zimne stopy i dłonie mogą być np. objawem słabo funkcjonującego układu krwionośnego lub niedoczynności tarczycy. Zobacz, jak poradzić sobie z tym problemem czytając poniższy artykuł.

 

[AdSense-A]

Zimne stopy i dłonie – Przyczyny

Główna przyczyna zimnych dłoni i stóp jest oczywista i bardzo prosta. Chodzi tutaj o ich wyziębienie, które w konsekwencji prowadzi do spadku ich temperatury. Te partie ciała najbardziej są narażone na działanie niskich temperatur, dlatego dążąc do zapobiegania ich nadmiernemu ochłodzeniu powinniśmy odpowiednio chronić je przed zimnem i zimową porą zainwestować w ciepłe skarpety i rękawiczki.

Niestety bardzo często powodów zimności dłoni i rąk należy doszukiwać się w organizmie człowieka. Podłoże problemu może mieć związek z naszym układem krążenia w przebiegu chorób układu krążeniowo-oddechowego, które trzeba leczyć u lekarza. Na nasz układ krążenia niekorzystnie wpływają również zbyt ciasne skarpetki, bransoletki, zegarki, czy rękawiczki. Co więcej nieprawidłowy styl życia, bogaty w sytuacje stresowe powodujące napięcie psychiczne oraz spędzanie sporej ilości czasu przy komputerowej klawiaturze.

Okazuje się, że osoby uzależnione od papierosów są bardziej narażone na pojawienie się problemu zimnych kończyn, gdyż nikotyna powoduje kurczenie się naczyń krwionośnych. Dodatkowo palący mężczyźni zagrożeni są wystąpieniem choroby Buergera, która powoduje ziębnięcie dłoni i stóp, blednięcie, sinienie, a nawet ból.

Sposoby na zimne dłonie i stopy

Jeżeli powodem uczucia chłodu kończyn jest ich nadmierne wyziębienie warto zwrócić uwagę na popełniane przez nas podstawowe błędy. Pamiętajmy, że nasze stopy i dłonie najbardziej narażone są na działanie niskich temperatur, więc powinniśmy zapewnić im odpowiednią ochronę. Co więcej unikajmy noszenia ciasnych akcesoriów, czy skarpet, które utrudniają swobodny przepływ krwi.

Bardzo dobrym sposobem na pobudzenie naszego krążenia są delikatne masaże kończyn. Możemy wykonywać je sami w domowym zaciszu, bądź udać się do masażysty. Decyzja zależy tylko i wyłącznie od naszych własnych preferencji, jak również zasobności naszego portfela. Krążenie pobudzą również naprzemienne ciepło-zimne prysznice oraz ruch. Zapobieganie uszkodzeniom naczyń krwionośnych to także rzucenie palenia.

W przypadku wystąpienia choroby związanej z układem krążenia konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty, która prawdopodobnie zakończy się kuracją farmakologiczną

Poprzedni

Czy wodorosty w diecie to dobry pomysł?

Jak wyrzeźbić mięśnie ramion?

Następny

Dodaj komentarz