4 złote porady jak skutecznie się odchudzać

, , Tagi , ,

By zrzucić zbędne kilogramy wcale nie trzeba katować swojego organizmu drastycznymi i niekiedy wyniszczającymi dietami. O wiele lepsze rezultaty można osiągnąć stosując kilka prostych zmian w sposobie żywienia oraz własnym stylu życia. Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie się odchudzać, a tymczasem walka ze zbędną tkanką tłuszczową wcale nie musi oznaczać głodówki. Oto praktyczne wskazówki, które pomogą nam odchudzać się nie tylko skutecznie, ale i zdrowo.

4 złote porady jak skutecznie się odchudzać

Poniżej przedstawiam Tobie 4 złote porady bez których każde odchudzanie zakończy się po prostu porażką!

Jedz wolniej i mniej

Zdaniem dietetyków bardzo dobre efekty w odchudzaniu przynosi zmniejszenie porcji spożywanych posiłków. Osoby zmagające się z nadwagą czy otyłością zazwyczaj chętnie sięgają po dokładki, a tymczasem nie zawsze są one wskazane. Dlatego warto jeść mniejsze porcje – nie rezygnując przy tym z ziemniaków czy swoich ulubionych sosów.

W trakcie odchudzania się warto też nauczyć się jeść wolniej. Trzeba podkreślić, że proces trawienia rozpoczyna się już w naszej jamie ustnej – przeżuwając pokarm dokładniej sprawiamy, że nasz żołądek będzie miał mniej pracy.

Stop podjadaniu

Osoby, które się odchudzają często mają problem z podjadaniem między posiłkami. Dość chętnie sięgają zwłaszcza po słodkości, a słodycze, jak powszechnie wiadomo, nie sprzyjają utracie zbędnych kilogramów. Dlatego warto zaprzestać podjadać. Jeśli jednak mamy nieodpartą ochotę na zjedzenie czegoś, sięgnijmy po znacznie zdrowszą przekąskę – mogą to być na przykład suszone owoce bądź orzechy. Zarówno suszone morele, jak i orzechy włoskie, czy laskowe doskonale zaspokoją nasz głód.

Odstaw żywność wysoko-przetworzoną

W walce ze zbędną tkanką tłuszczową bardzo ważna zdaniem dietetyków jest rezygnacja z żywności wysoko-przetworzonej. Mowa tu przede wszystkim o gotowych produktach, które pojawiają się na sklepowych półkach. Żywność wysoko-przetworzona jest nie tylko niezdrowa, ale i wypełniona substancjami, które mogą powodować tycie. Kupując produkty, starajmy się uważnie czytać etykiety – jeśli w składzie danego towaru na jednym z pierwszych miejsc pojawia się cukier, wówczas taki produkt lepiej odłożyć na półkę. Zdrowiu i smukłej sylwetce nie sprzyja też skrobia modyfikowana.

Zaprzyjaźnij się ze sportem

Chcąc schudnąć zdrowo i skutecznie, warto nie tylko zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, ale także zaprzyjaźnić się ze sportem. Oczywiście wcale nie chodzi o to, by od razu trenować sport wyczynowo. Wręcz przeciwnie, już kilka minut codziennej gimnastyki pomoże nam w uzyskaniu szczupłej figury.

Warto dodać, że spalanie tłuszczu jest najszybsze przy umiarkowanym wysiłku fizycznym. Warto więc trzy-cztery razy w tygodniu znaleźć czas na spacer, jogging, czy jazdę na rowerze. Można też zrezygnować z jeżdżenia samochodem do pracy, wybierając przechadzkę. Systematyczna aktywność fizyczna przynosi naprawdę widoczne efekty.

Poprzedni

Kawa zbożowa a odchudzanie

Jak mężczyzna ma zrzucić brzuch ?! spieszymy z pomocą :)

Następny

Dodaj komentarz