5 produktów których musisz unikać aby schudnąć

Tagi , ,

Aby schudnąć, często stosujemy różne diety. Czasem gubimy zbędne kilogramy, czasem jednak dieta może nas doprowadzić do wyniszczenia naszego organizmu. Z reguły wystarczy jednak ograniczyć lub całkowicie wykluczyć niektóre produkty z naszej diety. A następnie połączyć je z odpowiednim zestawem ćwiczeń, aby schudnąć.

5 produktów których musisz unikać aby schudnąć

Słodycze

Przede wszystkim należy pozbyć się wszystkich słodkości znajdujących się w naszych domach np. czekolady, batoników. Są to produkty wysokokaloryczne zawierające bardzo dużą ilość cukrów prostych, które zaspokajają nasz apetyty tylko na chwilę. Na przykład jedna tabliczka białej czekolady zawiera ponad 500 kcal. Są to puste kalorie, których organizm nie wykorzystuje, więc odkłada je w postaci komórek tłuszczowych.

Napoje słodzone

Należy unikać również wszelkich napojów słodzonych, zarówno gazowanych jak i niegazowanych. Po pierwsze nie zawierają one żadnych witamin i innych substancji odżywczych dla naszego organizmu. Po drugie są one często dosładzane dużymi ilościami cukru i substancjami nadającymi smak, które podobnie jak w przypadku, słodyczy, magazynuje się w naszym organizmie w postaci tłuszczu zapasowego. Napoje słodzone z łatwością można zastąpić wodą mineralną, która szybciej i lepiej gasi pragnienie.

Białe pieczywo

Kolejnym produktem, który należałoby wyeliminować z naszej diety jest białe pieczywo. Otrzymuje się je z oczyszczonej mąki, w związku z czym bogate jest głównie w węglowodany. Jednocześnie brakuje mu innych składników pokarmowych takich jak np. błonnik, co powoduje, iż takie pieczywo staje się znaczniej mniej sycące. Aby zaspokoić głód musimy zjeść więcej kromek białego chleba, aniżeli spożylibyśmy chleba pełnoziarnistego czy razowego.

Poza tym białe pieczywo  zbudowane jest głównie z cukrów prostych, które nasz apetyt zaspokajają jedynie krótkofalowo powodując chwilowy aczkolwiek ogromny wyrzut insuliny do krwi. Kiedy jednak na szali kładziesz każdy zbędny dekagram twojego ciała warto pamiętać, że wysoki poziom insuliny hamuje proces spalania tłuszczu, co w konsekwencji oznacza odkładanie się go w naszym organizmie. Białe pieczywo podlega także bardzo szybkiemu procesowi trawienia co w praktyce oznacza, że już za chwilę nasz żołądek znów stanie się pusty a my głodni.

Chipsy i słone przekąski

Chcąc schudnąć należy zakończyć romans z chipsami i innymi niezdrowymi przekąskami. Po pierwsze zazwyczaj nigdy nie kończy się na jednym chipsie. Gdy już otworzysz paczkę, pokusa staje się zbyt silna i na ogół kończy się na pustej torebce.

Pamiętaj, że chipsy zawierają dużą ilość niezdrowych tłuszczów trans, olbrzymie ilości soli, która przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie oraz szkodliwe emulgatory i wzmacniacze smaku, które wywołują wiele negatywnych zmian w funkcjonowaniu naszego ciała. Chipsy zazwyczaj smażone są na głębokim tłuszczu i nie dostarczają żadnych składników odżywczych do organizmu, tak więc są to tzw. puste kalorie.

Tłuste mięso

Należy też unikać mięsa z dużą ilością tłuszczu (wieprzowina, wołowina). Najlepiej zastąpić je  mięsem chudym np. drobiem bądź rybą. Chude mięso ryb i drobiu zawiera tak zwane dobre tłuszcze potrzebne dla naszego organizmu (w tym zdrowe kwasy Omega-3). Szczególnie kaloryczne jest mięso smażone i pieczone (zwłaszcza w dużej ilości tłuszczu, np. oleju lub smalcu), dlatego lepiej jest mięso grillować bądź gotować na parze.

Unikaj lub całkowicie wyeliminuj te produkty ze swojego jadłospisu, a z łatwością zgubisz kilka zbędnych kilogramów.

Poprzedni

Jak podnieść testosteron naturalnymi sposobami?

Proste sposoby na nadmierny apetyt

Następny

Dodaj komentarz