5 rad jak wrócić do formy na wiosnę!

16 czerwca 2021 Tagi , , , ,

Zimowa aura niestety bardzo często nie sprzyja naszemu ciału, a wszystko dlatego, że silne mrozy i porywiste wiatry zwyczajnie zniechęcają nas do wychodzenia z domu. Walcząc z melancholijnym nastrojem lubimy sięgać po wysokokaloryczne przekąski, które choć na chwilę poprawią nam nastrój, co w efekcie prowadzi do spadku naszej formy i kilku dodatkowych kilogramów. Jak z tym skończyć? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jak wrócić do formy na wiosnę!

Zmień swoją dietę!

Odpowiednia dieta jest niezwykle ważna nie tylko dla naszej sylwetki, ale również dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wiosną każdy z nas powinien skorzystać z tego, że ceny warzyw i owoców stopniowo lecą w dół i zafundować sobie zdrowy tryb odżywiania.

Wiosenne sałatki, owocowe koktajle mogą z całą pewnością zastąpić wysokokaloryczne i ciężkie posiłki. Unikanie ciężkostrawnych potraw pozwoli nam na pozbycie się dodatkowych kilogramów i sprawi, że poczujemy się lepiej, a nasza skóra nabierze kolorów.

Zacznij prowadzić aktywny tryb życia!

Słońce za oknem i wyższe temperatury już samą swoją obecnością powinny sprawić, że częściej będziemy wychodzić z czterech ścian własnego mieszkania. Często jednak może okazać się, że odzyskanie dawnej formy po zimowych, leniwych miesiącach nie jest takie proste. Nic w tym dziwnego w końcu nasze mięśnie są zastane a ciało zwyczajnie odmawia posłuszeństwa. Rozpocznijmy więc trening stopniowo, nie wymagając od siebie rzeczy niemożliwych. Regularne ćwiczenia i skrupulatnie poświęcony im czas w niedługim czasie na pewno przyniosą oczekiwane efekty.

 Bieganie 1
Bieganie 1

Zadbaj o siebie!

Po zimowych anomaliach pogodowych nasza skóra może nie wyglądać zbyt zachęcająco i wymaga od nas dłuższej chwili uwagi. Dobrym posunięciem jest wizyta u kosmetyczki, która kompleksowo zajmie się doprowadzeniem naszego ciała do porządku. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Nie jest to na szczęście koniec świata! Z pomocą dobrych kosmetyków i sprawnej ręki możemy zrobić sobie mały salon SPA w domowym zaciszu. Powinnyśmy skupić się najbardziej na oczyszczeniu naszej skóry, dlatego idealnie spiszą się gruboziarniste peelingi do ciała. Niezwykle ważne jest również odpowiednie nawilżenie tych partii skóry, które najbardziej narażone były a działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Zadbaj o swoje samopoczucie!

Wzorowa kondycja i zgrabna sylwetka to jeszcze nie wszystko. Aby w pełni cieszyć się wiosną powinniśmy zadbać również o swoje samopoczucie. Pozwólmy sobie więc na odrobinę małych przyjemności. Wygospodarujmy czas na chwilę relaksu z dobrą książką przy filiżance ulubionej kawy, zafundujmy sobie romantyczną kąpiel ze świecami i muzyką w tle i koniecznie szeroko otwórzmy okna wpuszczając do domu świeże powietrze. Również postawienie na stole bukietu świeżych kwiatów pozwoli nam lepiej cieszyć się z nadejścia nowej pory roku. Te z pozoru banalne czynności na pewno sprawią, że poczujemy się po prostu szczęśliwsi.

Zrób porządek w garderobie!

Pozwól zimie odejść na dobre i pozbądź się z garderoby ciężkich kurtek, grubych swetrów i topornych butów. Takie wiosenne porządki dadzą ci dodatkowego kopniaka do działania.

Poprzedni

Jakie ćwiczenia na poprawę bicepsów?

Zdrowotne właściwości witaminy E

Następny

Dodaj komentarz