Aloes ☯ zioła na trądzik

Tagi , ,

Aloes najczęściej zdobi ogrody i domy, ale także jest rośliną wykorzystywaną w kosmetyce. Wiele środków pielęgnacyjnych zawiera wyciąg z aloesu, ponieważ wyciąg z niego wpływa na wygląd skóry.

Wpływ aloesu na skórę

W przypadku skaleczeń i oparzeń jest naturalnym środkiem natychmiastowo przynoszącym ulgę od bólu. Ponadto związki w nim zawarte pozwalają na znaczące przyśpieszenie procesu gojenia się ran. Aloes jest też znanym środkiem na trądzik. Podłożem tego schorzenia jest często niedobór witamin, szczególnie z grupy B. Wiele z nich odpowiada na prawidłową gospodarkę hormonalną, rozkład cukrów i lipidów z pożywienia. Niedobór witamin B z pewnością pogarsza jej stan. Doprowadza do wysuszenia, pękania, zaostrza przebieg trądziku.

Koniecznie przeczytaj: DIETA NA TRĄDZIK

Aloes zawiera także szereg innych substancji zbawiennie wpływających na skórę oraz odżywiających ją. Można go stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Zewnętrznie ma działanie antyseptyczne, przez co zabija mnóstwo bakterii, jakie mnożą się na skórze trądzikowej, pogarszając jej stan i sprawiając, że zmiany rozprzestrzeniają się na całej twarzy. Aloes jest rośliną, która intensywnie nawilża i odżywia skórę, poprawiając jej ogólny wygląd. Ponadto ściąga pory skóry, sprawiając, że zmiany trądzikowe są mniej widoczne.

Sok z aloesu

Najlepszym środkiem leczniczym, a przy tym najlepiej działającym, jest sok z aloesu. Aby cieszyć się jego zapasem na dłużej warto przyrządzić go w domu. Do przyrządzenia potrzebne są liście aloesu, jakie można z powodzeniem hodować w doniczce. Należy je zmiksować, tak aby miały płynną konsystencję. Uprzednio poleca się przez kilka godzin trzymać liście aloesu w lodówce. Aby pozbyć się większych kawałków można przelać sok z aloesu przez sitko, ale nie jest to konieczne. Do całości do smaku dodajemy miód albo sok z cytrusów. Tak przygotowaną miksturę trzeba przechowywać w specjalnych warunkach, najlepiej w lodówce, w ciemnym szkle. Dawką leczniczą są dwie duże łyżki stołowe dziennie.

Poprzedni

Karczoch ☯ zioła na wątrobę

Bratek polny ☯ zioła na trądzik

Następny

Dodaj komentarz