Aplikacja, która ułatwia chudnięcie.

, Tagi

Szukasz pomocnika, który ułatwi Ci zrzucenie zbędnych kilogramów? A może brakuje Ci pomysłów na dietetyczne posiłki? Z pomocą przychodzi współczesna technologia i aplikacja Kcalmar, z pomocą której opracujesz właściwą dietę i wymarzoną sylwetkę.

Która kobieta (raczej rzadziej mężczyzna) nie przechodziła w swoim życiu co najmniej kilku diet? Co jakiś czas pojawiają się nowe kuracje, które na piedestale stawiają jeden składnik lub opierają się na grupie krwi czy znakach zodiaków. Niestety większość z nich okazuje się mało skuteczna i raczej krótkotrwała, a jedynym efektem, jaki po sobie zostawiają to efekt jojo.

healthy-1607692_960_720

Specjaliści od żywienia alarmują, iż do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu niezbędne są składniki mineralne i wszystkie związki organiczne: węglowodany, białka i tłuszcze. Ważne jest jednak zachowanie umiaru oraz zdrowego rozsądku w przypadku żywienia. Oczywiście należy unikać spożywania pokarmów, które dostarczają tzw. pustych kalorii i są główną przyczyną problemów z nadwagą: słodyczy, wypieków cukierniczych, słodkich napoi czy słonych przekąsek.

Jeżeli masz problem z utrzymaniem diety lub brakuje Ci pomysłu na zdrowe posiłki, skorzystaj z pomocy aplikacji Kcalmar. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem Android lub iOS. Po ściągnięciu i zalogowaniu mamy do wyboru rodzaj diety: gotowy lub indywidualny program żywieniowy ułożony przez dietetyka. Właśnie to świadczy o wyjątkowym charakterze Kcalmar i dzięki temu nie powtarza ona schematów aplikacji żywieniowych.

Gotowe diety podzielone są na kategorie: Korpo, Zdrowie, Sport i Mama. W dziale Korpo można wybrać dietę dla business woman lub wspomagającą szare komórki (tzw. dieta dla super mózgu). Z kolei w kategorii Zdrowie znalazły się: dieta wegetariańska, dieta odchudzająca, dieta bezglutenowa oraz dla osób chorych na cukrzycę. Kategoria Sport to diety przygotowane z myślą o sportowcach, dieta paleo, dieta na masę (dedykowana kulturystom) i dieta dla miss fitness. Ostatnia kategoria Mama to diety do przyszłej mamy oraz menu dla całej rodziny. Każdy jadłospis jest przygotowany przez profesjonalistę, a każde danie zawiera dokładne oznaczenie o zawartych kaloriach, błonniku i związkach organicznych.

Założeniem twórców Kcalmar jest kojarzenie pacjentów z dietetykami, którzy żywieniem zajmują się na co dzień. Zamiast gotowego programu diety można wybrać program indywidualny, który będzie przygotowany specjalnie do naszych potrzeb, z uwzględnieniem stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Dodatkowo otrzymujemy merytoryczną opiekę dietetyką, który motywuje nas do zachowania diety. W końcu zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną na pewno zaowocuje wymarzoną sylwetką.

Poprzedni

Czy „ekorodzic” to zły rodzic?

Naturalna moc tkwiąca w węglu

Następny

Dodaj komentarz