Aqua body pump, czyli woda twoim sprzymierzeńcem

, Tagi , ,

Pływanie i sporty wodne mają wiele korzyści. W wodzie ćwiczyć mogą nawet osoby, którym brakuje sprawności na lądzie, czyli starsi, kobiety w ciąży, cierpiący na wiele schorzeń układu ruchowego i nie tylko. Fitness także korzysta z jej dobrodziejstw.

Ciężka praca przy muzyce

Aqua body pump to zestaw ćwiczeń wykonywanych w wodzie. Są dość energiczne, a dla zachowania rytmu na zajęciach włączona jest szybka muzyka. Choć nie jest konieczna, mobilizuje i zachęca do wykonywania aqua pump. Ciało ćwiczących jest objęte specjalnymi obciążnikami, co pozwala na spalenie większej ilości kalorii. Body pump w tym wykonaniu jest bardziej efektywny. To typowy trening wytrzymałościowy dla poprawienia kondycji całego ciała, ale bez zbytniego rozwoju tkanki mięśniowej. Pozwala wyrzeźbić sylwetkę w sposób równomierny, oddziałując na cały układ ruchu.

Aqua body pump – ćwiczenia

Aqua body pump składa się z zestawu specjalnie stworzonych na tą okoliczność ćwiczeń, powtarzanych określoną ilość. Możliwie jest wprowadzanie wielu urozmaiceń, a od ilości powtórzeń zależy rozwój danej grupy mięśniowej. Ze względu na to, że aqua body pump nie wymaga specjalnych przygotowań ani nie obejmuje trudno dostępnego sprzętu, staje się coraz bardziej popularny w wielu miejscach w Polsce. Aktualnie jest elementem obowiązkowym na zajęciach z aerobiku wodnego we wszystkich większych miastach w Polsce.

Korzyści aqua body pump

Tradycyjny trening wytrzymałościowy wykonywany jest w terenie lub na siłowni, ale nie odpowiada wszystkim. Nie wszyscy lubią, gdy pot z nich spływa, a mokre ubranie przylega do pleców. W wodzie ten problem odpada, poza tym ciało nie nagrzewa się tak mocno, przez co nie są konieczne przerwy. Trening nie wymaga specjalnego stroju – wystarczy zwykły kostium kąpielowy, podczas gdy sesja na lądzie wymaga użycia specjalnego obuwia, a ubranie powinno być wykonane ze specjalnego przepuszczającego powietrze i odprowadzającego wilgoć materiału.

Na aqua body pump mogą przesiąść się sportowcy, którzy ulegli jakiejś kontuzji, a jest zbyt wcześnie by rozpocząć tradycyjny trening interwałowy i wytrzymałościowy. Woda odciąża stawy, przez co ryzyko kontuzji jest znacznie zmniejszone, a właściwie wyeliminowane. To sposób na zachowanie sprawności i rozwijanie kondycji dla osób z chorobami obejmującymi układ ruchowy.

Aqua body pump jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet pragnącym pozbyć się cellulitu. Poprzez ruch i oddziaływanie wody, która intensywnie masuje jednocześnie całe ciało, zarówno ono jak i skóra stają się wyraźnie bardziej jędrne. Tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, a koszmar wielu kobiet – skórka pomarańczowa staje się mniej widoczny. Znacznie łatwiej spala się podskórna tkanka tłuszczowa, co także wpływa na ten efekt. Sesje aqua body pump szybko przynoszą korzyści i nie muszą być bardzo długie. Woda stanowi kolejne oprócz sztang obciążenie, dlatego trening jest znacznie bardziej efektywniejszy. Wystarczy pół godziny intensywnych ćwiczeń kilka razy w tygodniu.

Poprzedni

Piloxing – coś specjalnie dla kobiet

Antigravity Fitness – zawalcz z grawitacją !

Następny

Dodaj komentarz