Biorezonans – skuteczność i podstawy naukowe terapii

Tagi , , ,

Jak grzyby po deszczu powstają nowe metody diagnozowania i leczenia alternatywnego. Niektóre z nich są po latach odkrywane na nowo. Tak jest w przypadku biorezonansu, którego historia sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Czym jest biorezonans, jak działa i czy można mu zaufać?

Historia biorezonansu oraz zasada działania

Twórcami tej metody leczenia są Franz Morell oraz Eric Rasche. Ich metoda diagnozy opierała się na badaniu próbki krwi.Następnie przeszła ona wiele udoskonaleń oraz modyfikacji. Biorezonans jest to metoda lecznicza opierająca się na wysyłaniu impulsów elektromagnetycznych, mających na celu pobudzić pewne rejony organizmu. Leczenie za pomocą biorezonansu jest dokonywane w sposób podobny do akupunktury i akupresury w medycynie chińskiej, gdzie naciska się lub nakłuwa miejsca opisane jako energetyczne centra. Ich pobudzanie ma na celu wprowadzenie równowagi w całym organizmie człowieka, poprzez usprawnienie przepływu energii w nim. Biorezonans to metoda holistyczna, obejmująca leczenie całego ustroju, bez podawania dodatkowych leków na schorzenia. Jest stosowany jako uzupełnienie tradycyjnej terapii. Nie powinien być uznawany jako wyłączną terapię, chociaż nie zakłóca leczenia konwencjonalnego Osoby poddające się leczeniu biorezonansem zobowiązane są do pozostania w kontakcie z lekarzami medycyny.

Czy biorezonans ma podstawy naukowe?

Wielu ludzi zastanawia się nad zasadą działania biorezonansu, wielu jest zdania, że jest to po prostu oszustwo, nie mające żadnych podstaw naukowych, ewentualnie efekt placebo. Większość lekarzy nie wierzy w działanie biorezonansu. Tymczasem metoda ta wcale nie jest bezpodstawna. Opiera się na emitowaniu pola elektromagnetycznego, podczas gdy naukowo udowodniono już, że wszystkie istniejące przedmioty, i organizmy, również ciała ludzkie, naturalnie emitują pole elektromagnetyczne, jakie wrażliwsze osoby są w stanie wyczuć. Odczuwają wtedy mrowienie, a czasami zawroty głowy i mdłości, poczucie niepokoju. Możliwe jest również wykonanie zdjęć tych pól za pomocą specjalnej techniki fotograficznej. Fale elektromagnetyczne mają działanie życiodajne, lub chorobotwórcze, w zależności od częstotliwości. W przypadku organizmów żywych jest ono bardzo silne. Najsilniejsze pole w organizmie człowieka emituje serce, a następnie mózg (nasze myśli to fale elektromagnetyczne odbierane przez specjalistyczne urządzenia). Zakłócenie przepływu fal, poprzez pojawianie się fal antagonistycznych, powstawanie wyrw w organizmie powoduje różne schorzenia. Biorezonans dostarcza do tych miejsc fale o zdrowotnej częstotliwości, pobudzając zdolność regeneracyjną całego organizmu poprzez wyrównanie poziomu fal. Zatem działanie biorezonansu nie powinno być całkowicie przekreślone, a wzięte na poważnie, oraz dokładnie zbadane.

Diagnozowanie za pomocą biorezonansu

Największym zarzutem przeciwników biorezonansu jest pogląd, że diagnozowanie jest tutaj niejasne, wobec tego cała metoda ta jest podejrzana oraz nie ma żadnych podstaw. Tymczasem biorezonans właściwie nie stawia diagnoz. Powodem tego jest fakt, że po prostu nie są one konieczne. W sposób naturalny przywrócona zostaje homeostaza w określonym miejscu chorobowym, braki zostają wypełnione, a cały organizm wzmocniony i pobudzony do regeneracji. Biorezonans nie szkodzi również osobom zdrowym – po prostu zwiększa ich witalność. Nawet gdyby przyjąć, iż człowiek byłby w stanie zdiagnozować pole elektromagnetyczne innej osoby, jest ono tak bardzo zmienne, wpływa na nie środowisko życia, fale emitowane przez sieci wifi, fale radiowe i przez telefony komórkowe, iż nie miałoby to sensu. Otoczenie, a nawet dieta mają wpływ na pole elektromagnetyczne ciała człowieka. Nawet nastrój danego dnia ma to wpływ.

Skuteczność biorezonansu

Biorezonans jest polecany w leczeniu takich schorzeń jak problemy w układzie krążenia, problemy z przemianą materii, przy schorzeniach neurotycznych, problemach psychicznych, przy chorobach reumatycznych. Biorezonans praktycznie ma zastosowanie przy każdym schorzeniu. Jednak nie zawsze ma taką samą skuteczność. Znajdzie się wiele osób, które stwierdzą iż niepotrzebnie wydały pieniądze, jak również będą i takie, które potwierdzą pozytywne działanie fal. Wynika to z tego iż by terapia była w pełni udana potrzebne jest zachowanie również zdrowego stylu życia. Zaleca się zdrową dietę, gimnastykę, częste przebywanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Wszystko to wzmacnia pole elektromagnetyczne człowieka. Osłabia je natomiast przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, wystawianie się na działanie fal sieci bezprzewodowych, telefonicznych, radiowych. Niestety duża część ludzi żyje w sposób niehigieniczny. Trwałe uleczenie chorób i schorzeń jest możliwie tylko wówczas gdy ilość negatywnych czynników będzie zmniejszona do minimum. Niestety współcześnie trudno jest uciec przed wszystkimi negatywnymi czynnikami. Jednak mimo wszystko po wykonanym biorezonansie większość ludzi zauważa u siebie wzrost witalności, chęci do życia. Jeśli żyją zdrowo będzie im służył jeszcze przez dłuższy czas. Biorezonans dla coraz lepszych efektów należy powtarzać.

Poprzedni

Znaczenie wapnia w profilaktyce próchnicy

Popularne mity na temat treningu siłowego

Następny

Dodaj komentarz