Strona główna Fitness Boot camp – fitness w zgodzie z naturą!

Boot camp – fitness w zgodzie z naturą!

1667
0
PODZIEL SIĘ
Boot camp – fitness w zgodzie z naturą!
Oceń wpis

Wojsko i fitness? Wydawałoby się, że nie ma nic odleglejszego. A jednak, w tym roku szkolenia w plenerze dla zdrowia i smukłej sylwetki stają się coraz popularniejsze. W dodatku to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów amerykańskich sposobów szkolenia rekrutów. Przy okazji niezapomniany sposób na przełamanie monotonii ćwiczeń, zrobienie czegoś, co wymaga siły charakteru. Krótko mówiąc to sport dla prawdziwych wytrwałych.

boot-camp-fitness-cwiczenia

Trening obwodowy na świeżym powietrzu

Boot camp łączy w sobie wiele podobieństwa do ćwiczeń rekrutów zza oceanu. Stamtąd też do nas przywędrował, a był już popularny od dłuższego czasu. U nas, mimo że stawia dopiero pierwsze kroki, nie brakuje chętnych. Chcą się przekonać jak to jest poczuć się jak prawdziwy poborowy. Ku ich radości trening nie oszczędza nikogo.

Tak jak w prawdziwym wojsku i tutaj są osoby odpowiedzialne za grupę, tworzące plan zajęć i wydające polecenia, jakie ćwiczący zobowiązani są wykonać. Ćwiczenia noszą cechy treningu obwodowego i wykonywane są na świeżym powietrzu. Trening taki obejmuje całe ciało i wszystkie grupy mięśniowe, jest dość skondensowany i wymaga wykonywania różnych ćwiczeń bez przerwy. I tutaj także nikt nie ulituje się nad kimś, kto akurat nie nadąża.

boot-camp

 

Dlatego decyzja o tym by przyłączyć się do zajęć fitness w tym stylu powinna być bardzo sumiennie przemyślana. Jeśli lubisz być spocony, nie straszne ci czołganie się po ziemi i robienie innych „brudnych” rzeczy, a przy tym nie brak ci charakteru, to miejsce dla ciebie.

Korzyści boot camp fitness

Każda aktywność fizyczna posiada niezliczone korzyści. Boot camp to jeden z najbardziej efektywnych fitness. Przede wszystkim trening wytrzymałościowy poprawia kondycję i sprawność całego ciała. Poprawia się elastyczność mięśni i stawów, co przygotowuje do sportów wymagających użycia siły.

Niewątpliwie jest to jeden z najefektywniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeden trening to utrata nawet tysiąca kalorii. Przy okazji kształtuje się sylwetka, równomiernie na obszarze całego ciała. Nie bez znaczenia jest obecność trenera, jaki dobrze wie jak zmobilizować grupę do pracy. Nie ma mowy by ktokolwiek się obijał, co pozwala wykorzystać czas do maksimum. To ciężka praca, ale z pewnością bardzo się opłaca.

W zgodzie z naturą

Boot camp ma też inną zaletę, jakiej próżno szukać w większości odłamów fitness. To kontakt z naturą. Podczas gdy większość zajęć odbywa się w pomieszczeniach, klubach, salach gimnastycznych, boot camp to nieograniczony i bliski kontakt z naturą. Treningi odbywają się w miejscach z dala od wielkich biurowców, w pobliżu lasu i wody. Uczestnicy często są unurzani w ziemi i mokrzy od wody i deszczu, zieloni od trawy i podrapani od gałązek i dzikich traw. I kochają to! Wielu ludzi ceni sobie taki trening bardziej niż urlopowanie na leżaku nad morzem.

To zmiana otoczenia, szczególnie korzystna dla ludzi na co dzień żyjących w mieście. Przebywanie w naturalnym otoczeniu pozwala się odstresować. Po powrocie do domu człowiek jest zmęczony, niejednokrotnie obolały, ale z pewnością zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.