Borowina i kąpiel borowinowa to źródło zdrowia i urody

Tagi , ,

Ludzie od wieków poszukiwali Świętego Grala zdrowia, testowali na sobie wiele sposobów, które miały im zapewnić długowieczność i dobrą kondycję. Tymczasem bardzo często sposoby te były tak blisko nas, produkty, które można było w nich wykorzystać tkwiły wprost pod ziemią. Jednym z takich produktów jest borowina.

Czym jest borowina i jakie ma właściwości?

Borowina to inaczej odwodniony torf leczniczy, który zaczął się tworzyć 10 tysięcy lat p. n.e. na roślinności bagiennej w środkowej i wschodniej Europie. Borowina jest szeroko stosowana w leczeniu rozmaitych chorób. Zawarte w niej składniki, m. in. wapń, żelazo, witaminy, żywice, związki estrogenne i składniki mineralne, sprawiają, że kąpiele borowinowe to jedne z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w uzdrowiskach.

Borowina leczy schorzenia takie jak:

1. Choroby skóry – poprzez poprawianie jakości naskórka, przeciwdziałanie stanom zapalnym skóry. Ujędrnia i działa regenerująco.
2. Choroby kobiece – poprzez zawartość związków podobnych do estrogenów, stymuluje do działania jajniki. Leczy infekcje grzybiczne i nadżerki śluzówki.
3. Bóle – zarówno te reumatyczne, jak i innego pochodzenia.
4. Problemy żołądkowe i krążeniowe, a także schorzenia uszu.
5. Przypadłości układu nerwowego, a dodatkowo wspomaga przechodzenie przez menopauzę.

Stosowanie borowiny jako kąpiel borowinowa

Borowinę stosuje się najczęściej w postaci kąpieli. Kąpiel taka polega na zmieszaniu torfu z wodą aż do uzyskania konsystencji gęstej papki. Kąpiel borowinowa charakteryzuje się temperaturą ok. 45 stopni Celsjusza. Przebywając w niej zyskujemy nieskończenie wiele profitów zdrowotnych, tym samym pielęgnując urodę. Ciało się relaksuje, zmarszczki ulegają wygładzeniu, a organizm oczyszcza się z toksyn. Jednakże trzeba pamiętać, że borowinowa kąpiel dość mocno obciąża organizm i w przypadku poważniejszych schorzeń wolno się w nią zanurzać jedynie do pasa.

Borowina leczy, ale jak każdy specyfik ma również swoje przeciwwskazania, najważniejszymi z nich są ciąża, nowotwór, wrzody i żylaki, a także poważne problemy z sercem.

Poprzedni

WIZUALIZACJA – sekret który warto poznać! zaprogramuj się już dziś!

Aqua Cycling – najnowszy tren w fitnessie amerykańskim

Następny

Dodaj komentarz