Strona główna ZIOŁA NA... ZIOŁA NA TRĄDZIK Bratek polny ☯ zioła na trądzik

Bratek polny ☯ zioła na trądzik

1186
0
PODZIEL SIĘ

Leczenie trądziku często wiąże się z zażywaniem agresywnych antybiotyków, jakie mają kiepski wpływ na wątrobę oraz cały organizm. Tymczasem w przypadku mniej zaawansowanych chorób skóry być może wystarczą naturalne środki, takie jak bratek polny.

Wpływ bratka na skórę trądzikową

Bratek polny to środek jaki najlepiej działa w walce z trądzikiem od środka. Dostępny jest w aptekach w postaci tabletek lub specjalnych herbatek. Jest także popularną rośliną na polach i łąkach, dlatego możliwie jest samodzielne go zbieranie i suszenie w sezonie. Najskuteczniejszym środkiem leczniczym jest wywar z bratka, stosowany zewnętrznie i wewnętrznie. Można także stosować specjalne parówki na twarz. Skuteczność tej rośliny w leczeniu trądziku w przypadku stosowania wewnętrznego wynika po części z jego wpływu na układ trawienia i metabolizm.

Okazuje się, że pomiędzy dietą oraz występowaniem trądziku jest pewna zależność. Niektóre pokarmy wzmacniają produkcję łoju, na przykład węglowodany źle wpływają na wygląd skóry osób chorych na trądzik. Bratek ma działanie przyśpieszające metabolizm oraz rozkład produktów z jedzenia. Zawiera dużo błonnika i substancji śluzowych wpływających na stężenie glukozy we krwi. Wysoki cukier zaburza gospodarkę hormonalną i doprowadza do zagęszczenia łoju oraz powstawania zmian trądzikowych. Ponadto bratek polny pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, jakie także mają nie lada wpływ na stan skóry.

Bratek polny poprawia wygląd

Oprócz doraźnego działania okazuje się także, że bratek jest w stanie ogólnie poprawić stan włosów, paznokci i skóry. Dzięki temu osoby narzekające na zmiany skóry mogą zauważyć efekty takie jak ich szybszy wzrost, większa elastyczność, twardość paznokci i wygładzenie skóry. Wszystko dzięki minerałom oraz witaminom zawartym w bratku. Nie da się ukryć, że zmiany te pozytywnie wpływają na psychikę osób wrażliwych na punkcie swojego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.