Burleska – odpowiedź fitnessu na kobiece potrzeby

, , Tagi , , , , ,

Nie od dziś wiadomo, że sport wpływa na psychikę. Kobiety uprawiające sporty są bardziej pewne siebie, żywiołowe. Poprawia się także ich spojrzenie na własną kobiecość, wynikające z poprawienia wyglądu własnego ciała i nie tylko. Dlatego burleska, czyli fitness z elementami erotycznymi zdobywa coraz większą popularność.

Większa świadomość ciała

Burleska jest znana nie od dziś. Kiedyś tak nazywano prowokacyjny, odważny taniec, jaki miał na celu również wywoływać szczery śmiech widowni. Był to bardziej pokaz teatralny, z początku taniec nie miał zbyt wielu erotycznych nawiązań. Ale wraz ze zmieniającą się kulturą i coraz większą otwartością społeczeństwa na poruszanie tematów do tej pory skrywanych w alkowie i tutaj stopniowo następowała rewolucja. Wprowadzono striptiz, zmysłowe i namiętne poruszanie się. Współcześnie bardzo wiele kobiet ceni sobie ten rodzaj tańca. Nic dziwnego, że szybko nastąpiła odpowiedź ze środowiska współczesnego fitnessu.

Kluby fitness zapraszają kobiety do zapoznania się z tą sztuką na pograniczu dyscypliny sportowej. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak łatwe zadanie. Dla wielu kobiet to jedyna okazja aby pokazać swój seksapil a jednocześnie zadbać o swoją kondycję. Burleska jest tak naprawdę typowym ćwiczeniem wzmacniającym, łączącym w sobie elementy energicznych ruchów z bardziej spokojnymi, uwodzącymi. Rozwijają one partie ciała, jakie są najbardziej ważne z punktu widzenia kobiet – ramiona, klatkę piersiową, biodra i nogi. To taniec łączący w sobie elementy striptizu, burleski, zumby i tańca na rurze, mający na celu pomóc kobiecie w odkryciu swojego ciała oraz zwiększeniu jego świadomości. I co najważniejsze coraz mniej osób jest tym zaskoczonych lub zgorszonych.

Burleska – fitness korzyści !

Ćwiczenie burleski to sposób na docenienie własnej kobiecości. Kobietom bardziej zależy na zadbaniu o siebie i jest to widoczne w ich sylwetce oraz charakterze. Stają się bardziej odważne i pewne siebie, częściej wiedzą czego chcą. Ich postawa jest bardziej otwarta, plecy wyprostowane, pierś wysunięta do przodu. Przestają chodzić ze spuszczoną głową, co jest dla innych sygnałem iż mogą nad nimi dominować. Od tej pory kobieta zna swoją wartość i nie jest już tłamszona przez społeczeństwo.

Każda kobieta, która jest nieśmiała, czuje się nieatrakcyjna, chce to zmienić i pragnie nabrać pewności siebie może skorzystać z fitnessu w tym stylu. Ważne jest to, że coraz częściej pojawiają się instruktorzy tego sportu. Dobry instruktor pozwala na pierwsze zachęcenie kobiety, dzięki czemu nie zrezygnuje po pierwszej próbie. Spotkania w klubach fitness kobiet mogą stać się przyczynkiem do nawiązania nowych, trwałych przyjaźni.

Fitness burleska to także niewątpliwie świetna zabawa. Zostały tu zachowane elementy teatralności, czyli ciekawe stroje, buty na wysokim obcasie, rekwizyty pomagające w naturalny sposób odwołać się do natury kobiecej, która jest figlarna, przewrotna, zabawna i pełna zmysłowości.

Poprzedni

15 MOCNYCH powodów by zacząć jeździć na rowerze

Crossfit, czyli do ostatniej kropli potu

Następny

Dodaj komentarz