Buty do piłki nożnej Nike, które zrewolucjonizowały świat piłkarski

24 maja 2018 Tagi , , , ,

Niejednokrotnie najnowszy model prezentowany przez wiodącą markę w produkcji butów piłkarskich były numerem 1 sezonu. Producent sięga po najnowsze technologie, nie boi się podejmować ryzyka i lubi zaskakiwać. Wieloletnie doświadczenie, doskonała znajomość branży i pasja, jaką wyróżnia się zespół projektantów Nike to składowe jej sukcesu. Pomimo upływu lat nieustannie  utrzymuje się w czołówce najbardziej cenionych producentów, natomiast każdy kolejny rok to dla Nike szansa na zaprezentowanie nowych projektów.

 

Każdy piłkarz zakładając buty do piłki nożnej Nike, staje się kreatorem gry. Nie jest tajemnicą, że to właśnie buty dla sportowca odgrywają najważniejszą rolę, to one w dużym stopniu decydują o jakości i komforcie gry zarówno podczas meczu jak również treningu. Nike proponuje szeroką paletę wzorów i stylistyki obuwia. Wśród nich jest model Mericurial cechujący się błyskawicznym przyśpieszeniem, Hypervenom o unikalnym wykończeniu, Magista idealne dla ofensywnych zawodników i Tiempo dla defensywnych piłkarzy. Wśród propozycji producenta każdy znajdzie obuwie piłkarskie, w którym będzie mógł poprawić swoją technikę, wznieść się na wyżyny swoich możliwości oraz doświadczyć nieocenionego komfortu gry.

Najlżejsze buty piłkarskie

Lekkość to jedna z cech, na które zawodowi piłkarze zwracają szczególną uwagę przy wyborze butów do piłki nożnej. Nike nie jest obojętna na ich rosnące wymagania i już w 2012 roku zaproponowała wyjątkowy model obuwia. Były nimi buty Nike GS ważące zaledwie 160 g!

Wykonano je z odnawialnych oraz powtórnie przetworzonych materiałów, natomiast ich staranny wybór pozwolił osiągnąć tak niską wagę. Z czego właściwie powstały? Do ich produkcji wykorzystano nasiona rącznika pospolitego, z którego są płytka i wkładka wewnętrzna. Nike GS był wtedy najlżejszych i najszybszym butem piłkarskim, jaki do tego czasu wyprodukowano.

Najszybsze buty do piłki nożnej Nike

W 2016 roku nastąpił kolejny przełom w branży piłkarskiej. Pojawiły się buty do piłki nożnej Nike Mercurial Superfly V, które z dumą reprezentował na boisku Cristiano Ronaldo. To najszybszy model w historii, co zawdzięczamy jego minimalistycznej konstrukcji. Również tym razem postawiono na lekkie, ale wytrzymałe materiały. Zastosowano w nim specjalnie zaprojektowany system przyczepności i kołki w kształcie litery V odpowiadające za krótszy czas reakcji i większą skuteczność hamowania nawet przy zawrotnej prędkości.

Buty do piłki nożnej Nike Mercurial Superfly V cechują się konstrukcją Flyknit i kołnierzem w technologii Dynamic Fit. Posiadają zintegrowane sznurowadła, co przekłada się na lepszą stabilizację. Technologia NikeSkin to synonim doskonałego kontaktu z piłką.

Najbardziej doceniony model

Legendarne i kultowe obuwie piłkarskie, które pomimo upływu lat wciąż wzbudza respekt wśród piłkarzy. To Nike Tiempo, w których podczas mistrzostw świata w USA w 1994 roku w finale pomiędzy Brazylią, a Włochami wystąpiło aż 10 piłkarzy. Od tamtego czasu pojawiło się kilka modeli korków Tiempo, każdy oczywiście sprzedał się w rekordowej ilości egzemplarzy. Również dzisiaj ma swoich zwolenników.

Buty do piłki nożnej Nike Tiempo są jednym z najlepiej sprzedających się modeli,

Buty do piłki nożnej Nike Tiempo są jednym z najlepiej sprzedających się modeli,znajdziesz się aktualnie w Futbolsport.pl

To tylko dowód na to, że to, co jest idealne, przetrwa próbę czasu i nie wymaga dużych zmian, a jedynie udoskonalenia tego, co już zostało stworzone. Już od prawie 25 lat kolejne modele Tiempo należą do najbardziej wyczekiwanych piłkarskich propozycji.

 

Poprzedni

Buty Nike Force – niezawodny numer 1 w mojej szafie

Bieżnia czy orbitrek?

Następny