Jak być piękną po pięćdziesiątce

12 kwietnia 2014 Tagi , , , , ,

Osiąganie progu 50 lat wiąże się często ze zmianą nastawienia do życia i skłonnościami do odsuwania w cień. Taka postawa negatywnie wpływa na psychikę i atakuje organizm przyśpieszając procesy degeneracyjne. Nie pomagają rozpoczynające się zmiany związane z przekwitaniem, przez niektóre kobiety znoszone źle. Znane powiedzenie mówi, że aby żyć, trzeba tego chcieć, dlatego tylko od naszego działania i właściwego nastawienia zależy, czy po 50-ce będziemy wyglądać pięknie i cieszyć się życiem, czy też zaczniemy się coraz szybciej starzeć zapomniani i samotni. Co robić, aby zachować urodę i młodość do późna?

Poniżej przedstawiamy 7 zasad, jak pozostać piękną po pięćdziesiątce!

Po pierwsze – NASTAWIENIE PSYCHICZNE

Wypracowanie właściwego nastawienia jest bardzo ważne. Jeśli dokuczają ci zmiany hormonalne, które potrafią nawet wprawić w depresję koniecznie udaj się do lekarza i zastosuj odpowiednią terapię.

[AdSense-A]

Warto też przekonać siebie, że 50-te urodziny, to nie 50 lat więcej, ale zaledwie jeden dzień, który nie oznacza utraty prawa do normalnego, aktywnego życia.

Po drugie – ZDROWIE

Jeśli cierpisz na jakiekolwiek dolegliwości przebadaj się, wyeliminuj poważne schorzenia, zacznij leczyć to, co ci dolega. Zmień dietę na lepiej zbilansowaną i odpowiednią dla 50-latki. W tym wieku nie potrzebujesz już 2000 kcal, a twój organizm szybciej magazynuje tłuszcze. Jedź 5 posiłków dziennie, odżywiaj się zdrowymi warzywami i lekkimi daniami, które oszczędzą twój układ pokarmowy. Pamiętaj, że po 50-tce też możesz schudnąć. Wysypiaj się.

Po trzecie – KONDYCJA.

To, że masz 50 lat nie oznacza, że nie możesz być aktywna. Pływaj, jeźdź na rowerze, albo zapisz się na gimnastykę. Możesz też spróbować nordic walking, a nawet jazdy na rolkach czy łyżwach. Jeśli jesteś mniej sprawna spaceruj codziennie.

Po czwarte – CERA.

Podobno wiek kobiety najbardziej ujawnia cera i dłonie, dlatego o nie zadbaj. Twoja skóra jest już mniej bogata w kolagen, mniej nawilżona, dlatego stosuj odpowiednie kosmetyki odżywcze. Staraj się unikać słońca, które przyspiesza starzenie. Odwiedź kosmetyczkę. Pomyśl o delikatnym makijażu.

Po piąte – MODA I UBIÓR

Nigdzie nie jest powiedziane, że po 50-tce nie możesz nosić mini czy długich włosów. Bądź jedynie samokrytyczna. Nie ubieraj się jak papuga, ale kwiecista sukienka przed kolano jest idealna na lato, jeśli masz dobra figurę. Podkreślaj strojem swoje atuty.

Po szóste – PRACA NAD PAMIĘCIĄ I SPRAWNYM UMYSŁEM

Ćwiczenia intelektualne są niezwykle ważne w każdym wieku. Czytaj, rozwiązuj krzyżówki, rozmawiaj z ludźmi, kiedy tylko możesz. Stosuj preparaty z lecytyną. Zapisz się na jakiś kurs.

Po siódme – TOWARZYSTWO

Poszukaj przyjaciół, chodź na spotkania, wieczorki, udzielaj się w organizacji, porozmawiaj na forum internetowym, wyjedź na wczasy do ośrodka.

Poprzedni

Sposoby na jędrny biust bez rozstępów

Czego unikać na diecie czyli 5 najgorszych przekąsek powodujących tycie

Następny

Dodaj komentarz