Catering dietetyczny, a nawyki żywieniowe

, Tagi

Czy korzystanie z cateringu dietetycznego nauczy nas zdrowego odżywiania? Czy po zakończeniu diety pudełkowej będziesz umiała odżywiać się zdrowo sama? Wszystko zależy od ciebie – mówi dietetyk cateringu POMELO FOOD COMPANY.

Bardzo często nasze trudności z utrzymaniem lub osiągnieciem wymarzonej sylwetki biorą się z nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Działamy w starych, niezdrowych schematach, które sprzyjają tyciu, np.: wciąż wychodzimy z domu bez pierwszego śniadania, jemy nieregularnie, największy posiłek pojawia się wieczorem, w pracy ciągle coś podjadamy. Nawyki są jak stare, dobrze nam znane i wygodne ścieżki, więc ciężko nam się ich wyzbyć. Zmiana złego nawyku w dobry wymaga przecież od nas niemałego wysiłku. Dlatego często kończy się niepowodzeniem, bo po pracy i rodzinnych obowiązkach brakuje nam sił i motywacji do tego, by zastanawiać się jeszcze nad tym, co i kiedy jeść. W efekcie tkwimy w złych nawykach nawet wiele lat, a tym samym z naszą wagą i zdrowiej bywa coraz słabiej…

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na dietę pudełkową, licząc, że to ona będzie rozwiązaniem błędnego koła złych nawyków. Zapytaliśmy dietetyka jednego z najlepszych cateringów dietetycznych w Warszawie, cateringu Pomelo , czy stosowanie diety pudełkowejrzeczywiście może nauczyć nas jeść zdrowo?

Jeśli nie mamy czasu na gotowanie i robienie zakupów, to skorzystanie z usług dietetycznego cateringu może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie pracy nad swoimi nawykami. Na pewno dzięki zdrowej diecie pudełkowej:

  • zaczniesz jeść śniadania, bo czeka ono na ciebie od samego rana pod twoimi drzwiami,
  • nauczysz się regularności. Otrzymujesz każdego dnia pakiet 5 posiłków, które należy zjeść w odstępach ok. 3-4 h. Nie musisz jadać na mieście, nie pomijasz obiadu, bo dzień wcześniej akurat nic nie było w lodówce. Wszystkie posiłki są już gotowe. Twoim zadaniem jest tylko je zjeść o właściwej porze.
  • zobaczysz, co to znaczy różnorodna dieta. Nasz catering dietetyczny Pomelo zatrudnia dietetyka, aby w „pudełkach” zgadzały się nie tylko kalorie, ale także wartość odżywcza. Stosując dietę pudełkową, zauważysz, że posiłki są bardzo urozmaicone. Różnorodność to jedna z głównych cech zdrowej diety.
  • przyzwyczaisz się do odpowiednich dla ciebie porcji jedzenia. Wiele osób dziwi się, że będąc na diecie na zamówienie są przyjemnie najedzeni po każdym posiłku, a do tego chudną.

Ważne jest, aby świadomie podejść do współpracy z cateringiem dietetycznym i czas na diecie pudełkowej faktycznie potraktować, jako codzienne lekcje zdrowego odżywiania. Dzięki temu zdrowe nawyki utrwalą się w naszym umyśle oraz ciele i nawet po zakończeniu diety na zamówienie, będą w nas i dla nas pracować – dodaje dietetyk cateringu Pomelo Food Company.

Poprzedni

Na zdrowie – o herbacie z kopru włoskiego

Szybka kolacja? Zobacz, co mogą jeść osoby, które dbają o linię

Następny

Dodaj komentarz