Strona główna Jedzenie Catering dietetyczny — zdrowa recepta na brak czasu

Catering dietetyczny — zdrowa recepta na brak czasu

9163
0
PODZIEL SIĘ
Catering dietetyczny — zdrowa recepta na brak czasu
4.9 (98%) 10 votes

Catering dietetyczny pojawił się na naszym rodzimym rynku jakiś czas temu. Na początku zyskał dużą popularność wśród osób znanych, które chętnie promowały produkt związany ze zdrowym stylem życia. To sprawiło, że ten typ odżywiania zaczęły stopniowo stosować także osoby prywatne, które z racji braku czasu czy talentu kulinarnego zamawiają smaczne posiłki zapakowane w pudełka do swoich domów oraz miejsc pracy.

Za tym rozwiązaniem przemawia także fakt, iż można je z powodzeniem dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, preferencji żywieniowych czy ograniczeń zdrowotnych. Zanim wybierzemy dostawcę diety pudełkowej, warto sprawdzić opinie zarówno zawarte w sieci, jak i te, którymi dysponują nasi znajomi. Nie od dzisiaj wiadomo, że marketing szeptany w przypadku tego rodzaju usług sprawdza się znakomicie.

Rodzaje diet, oferowanych w cateringu dietetycznym?

Każda z firm oferująca ten typ cateringu ma swoje unikalne diety, jednak istnieje kilka takich, które oferują prawie wszyscy. Na przykład firma Lightbox proponuje swoim klientów poniższe rodzaje diet:

  • optimum,
  • slim optimum,
  • no fish,
  • vege,
  • lactose free,
  • gluten & lactose free.

Dieta szyta na miarę

Wybór odpowiedniej firmy cateringowej to jedno. Kolejnym krokiem jest wybór właściwej dla nas diety. Zdecydowanie w tej sytuacji najlepiej poradzić się fachowca – dietetyka. Bardzo często firmy oferujące catering dietetyczny w Warszawie wspomagają go także poradą dietetyczną, której udziela współpracujący z firmą fachowiec. Jego zadaniem jest właściwy dobór diety zarówno do naszych celów żywieniowych np. utrata zbędnych kilogramów czy rozbudowa masy mięśniowej, jak i do osobistych preferencji żywieniowych i zdrowotnych. Kiedy już podejmiemy decyzję, która z proponowanych diet będzie dla nas najlepsza, to nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać pierwszej porannej dostawy.

Jakie zalety posiada catering dietetyczny?

Oszczędność czasu

Tego typu dieta jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych, którym nie w głowie gotowanie, a jednocześnie zależy im, na tym by ich posiłki były zbilansowane, zdrowe oraz smaczne.

Wygoda

Nie musisz martwić się zakupami, wyszukiwaniem przepisów i gotowaniem. Wszystko jest zrobione za Ciebie. Co więcej – dostarczone dokładnie tam, gdzie Ci wygodnie – do szkoły, pracy czy domu.

Nie tylko zdrowo, ale i smacznie

Firmy oferujące usługę cateringu dietetycznego dbają o to, aby używane przez nich produkty cechowały się wysoką jakością, co przekłada się na świetny smak potraw. Dostajemy więc posiłki idealnie łączące zdrowe składniki odżywcze mające zbawienny wpływ na nasz organizm ze smakiem, który sprawi, że jedzenie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Zgodność diety z Twoimi celami

Niezależnie od tego, co chcesz swoją dietą osiągnąć albo jakie są Twoje preferencje spowodowane chorobą czy światopoglądem, dzięki diecie pudełkowej możesz jeść w zgodzie ze sobą i jednocześnie korzystać z wygody, jaką oferuje catering dietetyczny.

Zbilansowanie i odpowiednie ilości

Jeśli wcześniej Twoja dieta przypominała przypadkową zbieraninę posiłków, która nijak się miała do zbilansowanego i regularnego odżywiania to catering dietetyczny zmieni Twoje żywienie diametralnie. Otrzymasz codziennie pięć idealnie dopasowanych do Twoich celów posiłków o odpowiedniej wartości kalorycznej. Niejako więc zostaniesz zmuszony do tego, by jeść regularnie, co w konsekwencji przełoży się na trwałą zmianę Twoich nawyków żywieniowych.

PODZIEL SIĘ