Co można jeść wieczorem?

12 kwietnia 2014 Tagi , ,

Jeśli naszym celem jest dbanie o linię a tym bardziej zdrowy tryb życia powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co jemy na noc. Kolacja jest ostatnim posiłkiem dnia, który ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla naszej wagi, ale również zdrowia. Zobacz, co można jeść wieczorem!

Pierwszą bardzo ważną informacją jest fakt, że nasza kolacja powinna być spożywana nie później niż na 3 godziny przed snem. Optymalną porą jest godzina 18.00 i wiele osób trzyma się właśnie takiego planu żywieniowego. Dzięki temu nasz organizm zdoła sobie lepiej poradzić z przyjętym przez nas pokarmem, a my nie będziemy odczuwali nieprzyjemnych dolegliwości wynikających z przejedzenia.

Jak powinien wyglądać wieczorny posiłek?

Kolacja powinna być przede wszystkim lekkostrawna, gdyż nasz organizm w ciągu 2-3 godzin musi sobie z nią poradzić, co pozwoli nam spokojnie zasnąć. Należy więc unikać produktów tłustych i wysokokalorycznych, które zbytnio go obciążą.

[AdSense-A]

Podstawowym składnikiem kolacji powinny być produkty bogate w białko. Znajdziemy je między innymi w produktach mlecznych, takich jak jogurty, kefiry, sery, twarogi , chude mięso, ryby oraz jaja. Na bazie tych smakołyków można przyrządzić naprawdę wspaniałe, lekkie i niskokaloryczne dania, które pomogą nam zadbać o linię.

Aby uniknąć niekorzystnego działania spożytego przez nas pożywienia powinniśmy przede wszystkim zrezygnować ze spożywania na wieczór cukrów prostych. Po pierwsze odłożą się one w naszym organizmie w formie tkanki tłuszczowej, a po drugie wzmogą uczucie głodu, czego musimy starać się uniknąć. Unikajmy więc przede wszystkim słodyczy oraz bogatych we fruktozę owoców. Co więcej należałoby zrezygnować z białego pieczywa, ryżu i makaronu. Na szczęście te produkty z powodzeniem możemy zastąpić równie smacznymi zamiennikami, które zawierać będą cukry złożone. Zaliczyć do nich możemy brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron czy chleb razowy, a także rośliny strączkowe. Wybierając te produkty i spożywając je w odpowiednich porcjach, nie musimy obawiać się o figurę.

Ciężkostrawne, smażone i ociekające tłuszczem posiłki nie tylko sprawią, że nasza waga będzie piąć się do góry, ale spowodują również, że rano obudzimy się zmęczeni i niewyspani. Takie wieczorne posiłki sprawią, że nasz sen będzie bardzo płytki. Żeby tego uniknąć lepiej wybierać produkty, które wspomagają sen i odpoczynek. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje miód (oczywiście w niewielkich ilościach, gdyż jest bardzo kaloryczny), mleko, ryby morskie oraz migdały i słonecznik.

Poprzedni

Co to jest fasolamina?

Jak walczyć z uzależnieniem od jedzenia?

Następny

Dodaj komentarz