Co należy zabrać na siłownie?

8 lutego 2021 Tagi , ,

Porady przed pierwszą wizytą.

Pierwsza wizyta na siłowni to zwykle stres i obawy, że zapomnimy zabrać coś ważnego. Po pierwsze martwimy się, jaka będzie reakcja otoczenia na nasze pojawienie się w społeczności siłowni. Po drugie omamieniu wizją rodem z amerykańskich filmów wierzymy przekonaniu. Wybieramy się w miejsce, gdzie wszyscy dobrze się znają i wręcz tworzą zgraną społeczność, w której nowa osoba zostanie potraktowana jak intruz. To nieprawda!
Dobre samopoczucie i pozytywna energia to podstawa do udanego treningu!

Idąc na siłownię przede wszystkim zabierz ze sobą pozytywne nastawienie! Energia i motywacja będą bardzo pożądane w takim miejscu!

Za pewne też myśląc o siłowni kojarzą ci się wielkie torby treningowe noszone przez osoby wychodzące z siłowni. Czy i ty musisz mieć taką torbę? Niekoniecznie! Wielkość torby głównie uzależniona jest od tego, czy zaraz po treningu zamierzasz brać na miejscu prysznic. Jeśli tak, to dodatkowo musisz zabrać dużo więcej rzeczy takich jak świeżą bieliznę oraz odzież na zmianę, duży ręcznik, klapki pod prysznic oraz kosmetyki.

Prysznic po siłowni – Na siłowni czy w domu?

Wiele osób odwiedzających siłownię rezygnuje z brania prysznicu w miejscu publicznym. Głównie łączy się to z brakiem zaufania co do poziomu higieny. Osoby, które mieszkają blisko siłowni lub tuż przed siłownią mają zaparkowany samochód, wolą po treningu szybko wrócić do domu, aby tam dokonać wszystkich koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Częstym powodem rezygnacji z brania prysznica na siłowni jest brak prysznica indywidualnego, czyli osobnej kabiny czy choćby zasłony prysznicowej. Indywidualne kabiny prysznicowe najłatwiej znaleźć dziś na nowo powstałych siłowniach. Perspektywa korzystania ze zintegrowanego/wspólnego prysznica (zamiast bycia nago możemy wziąć prysznic w bieliźnie lub stroju kąpielowym) oraz dodatku w postaci nieznanych. Być może niebezpiecznych zarazków i grzybów najrozmaitszego pochodzenia, jest dla większości osób średnio przyjemna. Problem higieny odgrywa zatem kluczową rolę. Dlatego przed pierwszą wizytą na siłowni najlepiej jest zadzwonić i dopytać, czy siłownia posiada osobne kabiny prysznicowe i czy należy mieć zmienne obuwie.

Co należy zabrać na siłownie?

Podstawowe rzeczy, które powinno się zabrać na siłownię

1. Strój do ćwiczeń (Bluzka oraz spodenki/spodnie do ćwiczeń – najlepiej bawełniane przepuszczające powietrze);
2. Buty na zmianę – Najlepiej sportowe z siateczką, dzięki której stopy mogą oddychać.
3. Mały ręcznik – Może ci się przydać do ocierania potu (o ile twój trening będzie aż tak owocny) lub podczas używania maszyn do ćwiczeń, ławeczki, atlasu itp. Ręcznik możesz wtedy rozłożyć na maszynie – w miejscu, w którym np. inne osoby opierały się plecami i zostawiły swój pot.
4. Woda mineralna – Podczas ćwiczeń twój organizm traci dużo wody, dlatego należy ją regularnie uzupełniać. Czasami po ćwiczeniach może cię dopaść suchość w gardle oraz olbrzymie zmęczenie a nawet osłabienie.
5. Antyperspirant – raczej ci się przyda, chyba, że zamiast solidnego treningu spędzisz ten czas na gadaniu i poznawaniu innych osób przychodzących na siłownię.
6. Plan treningu – Wiele osób przed pierwszą wizytą na siłowni przygotowuje dokładny plan treningowy, w którym z czasem dokonuje pewnych zmian i poprawek.

Ty także możesz zrobić twoją indywidualną listę ćwiczeń oraz spisać ilość planowanych powtórzeń oraz serii. Inną zaletą planu treningowego jest jego działanie motywujące. Na każdy dzień możesz drukować nowy grafik ćwiczeń, który następnie możesz wpinać do specjalnego segregatora treningowego. W ten sposób zgromadzisz całą dokumentację twoich postępów na siłowni.

Na te kilka rzeczy wystarczy zwykły plecak lub mała sportowa torba. Jeśli zaś po każdym treningu zamierzasz brać prysznic. Niezbędna okaże się większa torba jak również: klapki pod prysznic, odzież i bielizna na zmianę, szampon do włosów, mydło lub żel pod prysznic oraz duży ręcznik. Być może również mała turystyczna suszarka do włosów.

W dużej mierze wyjście na siłownie przypomina wyjście na basen, tyle tylko, że zamiast stroju kąpielowego bierzemy strój do ćwiczeń, dodatkowe buty oraz wodę mineralną. Pamiętaj, że na siłowni każdy zajmuje się swoim własnym treningiem, dlatego zapomnij o skrępowaniu i dyskomforcie! Skup się na sobie i daj z siebie wszystko!

Poprzedni

Czy warto brać BCAA?

Adaptogeny – walka ze stresem

Następny

1 komentarz do wpisu “Co należy zabrać na siłownie?”

  1. Dla mnie najistotniejszy jest odpowiedni ubiór. Wygodne leginsy, porządny sportowy stanik i top,i profesjonalne buty, dzięki którym będzie nam się dobrze trenowało.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz