Co pić w trakcie Intermittent fasting?

28 kwietnia 2014 Tagi , ,

Intermittent fasting to inaczej mówiąc post przerywany, czyli metoda na skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej, która cieszy się sporym zainteresowaniem coraz większych grup osób. Reguły postu przerywanego są proste i dla niektórych mogą okazać się naprawdę dziwne. Chodzi bowiem o to, że nasz głód zaspokajamy poprzez spożywanie tylko jednego posiłku o ustalonej wcześniej porze dnia. Na pewno intertimment fasting znacznie wyróżnia się na tle innych diet chociażby dlatego, że neguje zasadę spożywania regularnych posiłków w ilości 3-4 w ciągu dnia.

Oczywiście pierwsze dni stosowania diety mogą okazać się trudne ze względu na to, że nasz organizm zwyczajnie nie przyzwyczajony jest do głodówki. Uczucie głodu może więc być silne i na pewno nieco utrudni nam życie. Na szczęście sytuacja szybko się zmieni i w późniejszym okresie nasz organizm przyzwyczai się do takiego trybu żywieniowego.

Pamiętaj o płynach!

Niezwykle ważne znaczenie w stosowaniu postu przerywanego ma spożywanie płynów, które bardzo dobrze działają jako niwelatory głodu. Kwestia tego, jakie płyny powinny znaleźć się w naszym asortymencie jest sporna, dlatego postaram się wyjaśnić tą sprawę.

Oczywiście woda. Naturalna niegazowana woda to niezbędny składnik każdej diety, dlatego też jest ona numerem jeden w poście przerywanym. Woda pomaga nawodnić nasz organizm, bardzo dobrze gasi pragnienie i co istotne dostarcza do naszego organizmu wiele cennych składników odżywczych, takich jak sód oraz magnez.

Kawa i herbata

Dobrym napojem są również herbaty oczywiście gorzkie, bez dodatku cukru. Mogą to być też wywary ziołowe oczywiście jeżeli nie przeszkadza nam ich specyficzny smak. Z powodzeniem pić można również kawę pod warunkiem, że nie wzbogacimy jej o dodatki typu cukier, czy mleko.

Czego nie można pić? Nie pijemy właściwie niczego, co zawiera w sobie cukier, sztuczne substancje i gazowanemu bąbelki. Kolorowe, słodzone napoje nie tylko zawierają w sobie wiele pustych kalorii, ale również negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Z listy spożywanych napojów bezwzględnie należałoby wyeliminować też alkohol w każdej postaci.

 

 

Poprzedni

Najlepsze ćwiczenia na seksowny dekolt

Dlaczego cukier jest dla nas toksyczny?

Następny

Dodaj komentarz