Co pobudza apetyt i sprzyja nabraniu masy ciała?

12 kwietnia 2014 Tagi

Ku udręce innych, niektórzy mogą powiedzieć, że nigdy nie mieli problemów z otyłością czy nadwagą. Wręcz przeciwnie tej grupie osób sen z powiek spędza ich zbyt szczupła sylwetka oraz znaczny problem ze zwiększeniem masy ciała. Wbrew pozorom nie jest to błaha sprawa, gdyż osoby dążące do zwiększenia objętości swojego ciała bardzo często muszą działać wbrew sobie i zmuszać się do spożywania niektórych pokarmów. Zobacz, jakie produkty pomogą ci pobudzić apetyt i sprawią, że łatwiej będzie ci przybrać na wadze.

[AdSense-A]

Wbrew powszechnemu przekonaniu diety pozwalające zwiększyć masę ciała wcale nie polegają na wprowadzaniu do naszego jadłospisu produktów ciężkostrawnych, wysokokalorycznych i bogatych w tłuszcze. Wręcz przeciwnie, jadłospis powinien opierać się na produktach zdrowych, które nie wywołają pojawienia się tkanki tłuszczowej i dolegliwości zdrowotnych, a przeciwnie uzupełnią nasz organizm w pełnowartościowe składniki odżywcze. Należy unikać spożywania dużych ilości fast-foodów, tłustego mięsa i słodyczy a zastąpić je innymi wysokokalorycznymi posiłkami z dodatkiem białka, tłuszczy, węglowodanów, witamin i składników mineralnych.

Gdzie leżą przyczyny braku łaknienia?

Przyczyn braku łaknienia jest wiele. Niedowaga natomiast może mieć podłoże natury psychicznej, jak również zdrowotnej. Osoby nadto szczupłe bardzo często przyczyny mogą doszukiwać się w dużej ilości sytuacji stresowych, trudnościach i problemach osobistych oraz w typowej nerwicy. Jeżeli chodzi o przyczyny zdrowotne to istnieje cała gama dolegliwości, które powodują problemy z przybraniem na wadze. Należą do nich zaparcia, wrzody, celiakia, niedobory witamin, anemia, drażliwość żołądka i wiele innych. W walce z niedowagą niezmiernie istotne jest ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy i rzetelne podejście do tematu przy jednoczesnej konsultacji z lekarzem specjalistą.

Co należy jeść?

Przede wszystkim węglowodany złożone obecne w kaszach, ryżu, ziemniakach oraz produktach mącznych, jak makarony, pieczywo pełnoziarniste. Produkty bogate w tłuszcz (śmietana, śmietanka, sery żółte, tłusty twaróg, masło, oliwa z oliwek, jajka). Produkty zawierające pełnowartościowe białko, czyli mleko, sery białe, mięso drobiowe, cielęcina, ryby, nasiona roślin strączkowych oraz oczywiście owoce i warzywa.

Co pobudzi nasz apetyt?

Duże zdolności do pobudzenia naszego apetytu mają świeżo wyciśnięte soki warzywne i owocowe. Najlepiej spożyć całą szklankę soku od razu przed posiłkiem. Ponadto różnorodne sałatki, świeże, sezonowe owoce oraz warzywa. Pomocne okazują się również różnorodne surówki i sałatki z warzyw i owoców, leguminy oraz orzeźwiające desery owocowe.

Nasz apetyt znacznie pobudza również wysiłek fizyczny. Wiele osób czuje duży głód po godzinnej wizycie na basenie.

Poprzedni

Dieta w alergii pokarmowej

Ćwiczenia na słabe kolana

Następny

Dodaj komentarz