Co to jest oporny tłuszcz?

26 kwietnia 2014 Tagi

Uzyskanie idealnej, wymarzonej figury jest marzeniem tysięcy kobiet, które na różne sposoby starają się dążyć do jego realizacji. Największe problemy sprawia jednak może nie sama utrata wagi, ale skuteczne pozbycie się tak zwanego opornego tłuszczu, którego największe ilości zalegają w brzuchu, lub jak kto woli oponce brzusznej. Problemy z jego likwidacją dotyczą ogromnej części społeczeństwa, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Oporny tłuszcz zalegający w brzuchu jest rzeczywiście bardzo trudny do usunięcia. Jest to spowodowane faktem, że to właśnie w obrębie brzucha magazynowane są zapasy energetyczne. Ich obecność w naszym organizmie uwarunkowana jest faktem, że ludzki organizm lubi przygotowywać się na każdą ewentualność, a tłuszczyk w okolicach brzucha magazynuje na wypadek głodówki. Opona na brzuchu jest również miejscem, które jako ostatnie dotyka proces odchudzania. Mówiąc inaczej to tam najszybciej odkłada się tłuszcz, a najpóźniej dochodzi do jego spalania. Wszystko to powoduje, że oponkę brzuszną nazywamy właśnie opornym tłuszczem.

Jak zgubić oporny tłuszcz?

To, że spalenie tłuszczu zalegającego w naszym brzuchu nie jest wcale takie proste, nie oznacza, że jest niemożliwe. Oczywiście sam proces odchudzania będzie wymagał od nas dużej determinacji, wytrwałości i wielu wyrzeczeń. Najważniejszym składnikiem kuracji mającej na celu zlikwidować oponkę na brzuchu jest dieta. Jej podstawą powinny być przede wszystkim niskokaloryczne, odtłuszczone posiłki spożywane regularnie o mniej więcej tych samych porach. Zasada jest prosta – obfite śniadanie, jako, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, później pożywny obiad i na koniec skromna kolacja nie jedzona później niż o godzinie 18. Jeżeli dodamy do tego jeszcze sporą dozę aktywności fizycznej będziemy na dobrej drodze, żeby podjąć skuteczną walkę z opornym tłuszczem. Oczywiście jeżeli chodzi nam głównie o brzuch nasza aktywność fizyczna powinna składać się z ćwiczeń skupiających się na pracy właśnie tych partii ciała. Podstawą treningu będą więc rozmaite brzuszki i figury, które zmuszają do pracy mięśnie brzucha.

Poprzedni

Na czym polega trening crossfit?

Zasady racjonalnego żywienia

Następny

1 komentarz do wpisu “Co to jest oporny tłuszcz?”

  1. Wiekszego poerdolenia dawno nie słyszałem. Tłuszcz spala sie równomiernie robiac same brzuszki gowno zrobicie i jeszcze to nie jedzenie po 18 boze swiety, zatrzymaliscie sie w XVIII wieku ? Rezygnowanie z tluszczu tez jest glupota. Obciecie weglowodanow, interwaly, trening silowy 4-5 razt w tygodniu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz