Cudacznik indyjski ☯ zioła na pasożyty

Tagi , , ,

Cudacznik indyjski to orientalna roślina pochodząca z Azji, dokładniej mówiąc z terenów Indii. znana także pod nazwą Rangoon Creeper. Jest czasami spotykana jako roślina ozdobna, ale posiada wiele ciekawych właściwości leczniczych.

Cudacznik indyjskie – właściwości

Gdy w organizmie zaczynają gnieździć się pasożyty, bakterie i grzyby powodują charakterystyczne objawy. Jednak ich obecność jest też zagrożeniem ze względu na toksyny jakie wydzielają. Jeśli pasożyty nie będą leczone, toksyny te mogą powodować spustoszenia w organizmie. Wpływają przede wszystkim na ważne narządy wewnętrzne, upośledzając ich działanie i nieodwracalnie je uszkadzając. Nawet jeśli pasożyt zniknie z organizmu spowoduje problemy z nerkami lub wątrobą. Wywar z Rangoon Creeper działa blokując działanie tych toksyn na organizm człowieka.

Środkiem leczniczym są owoce, korzenie i nasiona. Cudacznik indyjski oprócz powyższego działania doraźnie likwiduje także same pasożyty, w tym glisty, obleńce, tęgoryjce, lamblie. Często zakażeniu towarzyszy wysoka gorączka. Ta roślina lecznicza jest w stanie ją w znacznym stopniu zahamować, poprawiając samopoczucie człowieka. Oprócz tego leczenie pasożytów przebiega szybciej, jest łagodniejsze.

Zmiany skórne

Początkowo cudacznik indyjski był używany zewnętrznie i takie zastosowanie może mieć i teraz. Jest skutecznym środkiem, jaki działa na pasożyty bytujące na skórze człowieka, na zewnątrz ciała. Kuracja co prawda w przypadku na przykład grzybic trwa długo, bo nawet do dwunastu miesięcy, ale jest trwała i skuteczna. Cudacznik wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, przez co grzyby nie powracają łatwo. Cudacznik może być stosowany jako samodzielny lek, lecz wykazuje także dużą skuteczność w przypadku połączenia z innymi składnikami. Cudacznik indyjski jest dostępny samodzielnie i jako mieszanka. Nie stanowi także problemu, aby kupić nasiona tego krzewu oraz samodzielnie je hodować jako roślinę ozdobną i leczniczą.

Poprzedni

Komosa piżmowa ☯ zioła na pasożyty

Goździk korzenny ☯ zioła na pasożyty

Następny

Dodaj komentarz