Ćwiczenia aerobowe na brzuch

, , Tagi , , ,

Niestety, nie wszyscy zostali równo obdarzeni przez naturę i do pewnych wyników muszą dochodzić z czasem. Dobrym rozwiązaniem pozwalającym skutecznie i szybko zrzucić zbędne kilogramy jest aktywne spędzanie czasu, oraz wysiłek fizyczny. Jednym z przyjemniejszych rodzajów treningu, który pozwala na skuteczne schudnięcie i wypracowanie wymarzonych mięśni brzucha jest tzw. trening aerobowy, który w skrócie polega na długim jednostajnym ćwiczeniu przez dłuższy czas, tak by mięśnie ciągle otrzymywały dobrze natlenioną krew, a to w rezultacie spalić tłuszcz i osiągnąć idealną wagę.

Tajemnica płaskiego brzucha

By osiągnąć wymarzoną sylwetkę i szczupły brzuch, trzeba się ruszać, ale to nie wystarczy, podstawowym elementem, który wpływa na wagę ciała, jest ilość i jakość spożywanych kalorii do zużycia podczas dnia. Jeżeli nasz organizm potrzebuje dziennie 2000 kcal, to by schudnąć należy mu dostarczyć 1800 kcal w posiłkach lub zwiększyć zapotrzebowanie organizmu do 2200 kcal. Wzbogacenie życia o treningi i zrównoważenie diety zazwyczaj załatwia sprawę o ile uda nam się zmienić wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia.

Jak ćwiczyć by schudnąć

By zacząć ćwiczyć tak by schudnąć wystarczy już wyjść na długi spacer, nie piętnastominutową przechadzkę, ale przynajmniej na godzinny marsz. To jest dobry na początek, by wprawić organizm do ruchu. Jeżeli wraz z tym zacznie się odpowiednia dieta pierwsze rezultaty powinny być szybko widoczne. Później wraz z wprawą można zacząć uprawiać nordic walking, biegać oraz wykonywać inne ćwiczenia jak pływanie czy skakanie na skakance nieważne jaką formę aktywności wybierzemy, należy pamiętać, że trening aerobowy trwa od 30 do 90 minut, gdyż dopiero po tym czasie zaczyna się spalać tłuszcz.

Jaki trening na brzuch

Wiele osób myśli, że schudnie wykonując setki, a może i tysiące brzuszków, jest to mylne przekonanie i te ćwiczenia nie przyniosą, żadnego rezultatu, poza wzmocnieniem mięśni brzucha no i lekkim zwiększeniem zapotrzebowania energetycznego organizmu. Gdy chcemy schudnąć w to do tematu należy podejść kompleksowo. Choć istnieją ćwiczenia aerobowe na brzuch zazwyczaj są przeplatane z ćwiczeniami anaerobowymi. Jak aerobiczna Szóstka Weidera czy trening dr. Tonego Catersiano. Te programy treningowe mają za zadanie wzmocnić mięśnie brzucha za pomocą ćwiczeń anaerobowych oraz spalić tłuszcz w całym organizmie poprzez długotrwały trening z wieloma powtórzeniami.

Kolejność spalania tłuszczu

Niestety, gdy wykonuje się treningi angażujące mięśnie brzucha, należy pamiętać o tym, że w praktyce oznacza to, że mięśnie te są wzmacniane i modelowane, spalanie tłuszczu natomiast następuje w całym ciele w pewnej określonej kolejności. Ramiona są pierwsze w kolejności, następnie traci klatka piersiowa, plecy, oraz łydki, a brzuch niestety jest ostatnim miejscem, z którego znika tłuszcz. Należy o tym pamiętać, gdyż wiele osób popełnia błąd myśląc, że ćwicząc daną partię ciała tłuszcz zniknie z tego właśnie miejsca. Organizm po prostu tak nie działa.

Rady na zakończenie

Podejmując decyzję o chęci schudnięcia i posiadania pięknego brzucha, należy pamiętać, że pierwszym elementem jaki powinien się zmienić jest dieta, która powinna być dopasowana zarówno do wieku jak i wagi ciała. Kolejnym zaś elementem musi być wprowadzenie średnio intensywnego treningu aerobowego, który powinien trwać codziennie od 30 do 90 minut. Tylko dzięki temu możliwe będzie spalenie tłuszczu z całego ciała, a przede wszystkim z brzucha.

Poprzedni

Zasady diety jaglanej

Jaki wybrać pulsometr?

Następny

Dodaj komentarz