Ćwiczenia mięśni dna miednicy

Tagi , , , ,

Ćwiczenia mięśni dna miednicy, czyli inaczej mówiąc mięśni Kegla jest bardzo ważne dla każdej kobiety. Istnieje wiele korzystnych efektów, jakie niesie ze sobą regularny nazwijmy to trening. Zapoznaj się z treścią poniższego artykułu i dowiedz się jak działają ćwiczenia oraz jak je wykonywać.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy – Dla kogo?

Macica jest bardzo ważnym narządem kobiecym, dlatego to właśnie do nich skierowane są serie ćwiczeń pozwalających na wzmocnienie jej mięśni. Zalecane są szczególnie kobietom, które mają problemy z trzymaniem moczu oraz zmagającym się z bólami krzyża. Okazuje się również, że ćwiczenia powinny wykonywać też Panie, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej budowy ciała oraz na ogólnym jego wzmocnieniu. Poza tym ćwiczenia pomoże Ci ujędrnić brzuch, poprawić postawę, a nawet doznania seksualne.

[AdSense-A]

 

Dlaczego mięśnie dna miednicy słabną?

Logicznym i naturalnym stanem rzeczy jest fakt, że mięśnie, które podczas codziennego funkcjonowania nie wykonują praktycznie żadnej pracy z biegiem czasu słabną. Proces ten może nasilać się pod wpływem ciąży, stresu, ciężkiej pracy fizycznej czy nieprawidłowego stylu życia. Skutkiem osłabienia mięśni dna miednicy są problemy z niewłaściwą postawą, bólami pleców oraz nietrzymaniem moczu, czyli problemem, który ostatnimi czasy dotyka coraz większą liczbę kobiet. Mimowolne wyciekanie moczu może pojawiać się podczas kaszlu, śmiechu czy ćwiczeń fizycznych.

Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia mięśni dna macicy są naprawdę proste i nie wymagają od nas dużego wysiłku ani długiego czasu ich wykonania. Regularne ćwiczenia mogą naprawdę zapobiec opisanym wcześniej problemom. Jedyną ich wadą jest fakt, że na wyniki ćwiczeń trzeba niestety trochę poczekać, co często sprawia, że kobiety często się do nich zniechęcają. Pierwsze efekty możemy zobaczyć dopiero po 2-4 miesiącach regularnego treningu. Przedstawiamy przykładowe ćwiczenia.

Ćwiczenie nr 1

Przejdź do klęku podpartego, ustaw kolana pod biodrami i rozstaw je na szerokość bioder. Dłonie ułóż pod barkami na szerokość ramion. Staraj się utrzymać wyprostowane plecy.Następnie lekko przyciągnij pępek do
kręgosłupa i wydłuż odcinek lędźwiowy. Aby to zrobić musimy postarać się odsunąć żebra od bioder. Nie zmieniajmy pozycji wyjściowej, zróbmy wydech i unieśmy prawą rękę w przód i lewą nogę w tył. Kończyny
unieśmy do wysokości tułowia. Zróbmy po 8 powtórzeń na każdą stronę

Ćwiczenie nr 2

Przyjmij wygodną dla siebie pozycję. Może to być klęk podparty, stojącą – ze stopami
wykręconymi na zewnątrz lub leżącą – z nogą ugiętą do boku. Następnie napnij mięśnie dna miednicy otaczające cewkę moczową, pochwę i odbyt. Postaraj się napiąć je najmocniej, jak możesz. Policz do pięciu, a następnie rozluźnij. Teraz napnij mięśnie dna miednicy tak
mocno, jak tylko potrafisz, przytrzymaj, po czym nie rozluźniając, wykonaj cztery szybkie, mocne skurcze, a następnie rozluźnij. Powtórzmy to ćwiczenie 5 razy.

Poprzedni

Co to są tłuszcze trans?

Co to jest BOSU?

Następny

Dodaj komentarz