Ćwiczenia na brzuch w domu

Tagi , ,

Ćwiczenia na brzuch w domu. Dbanie o sylwetkę jest rzeczą całkowicie naturalną. Coraz więcej ludzi decyduje się na aktywność ruchową i czerpie z tego niewątpliwą radość. To nie tylko osoby młode, ale nawet i starsze chcą dbać o swoją kondycję i wygląd. Mężczyźni lubią na przykład siłownię, czy piłkę nożną, kobiety zaś zumbe, aerobik, basen. Starsi nie pozostają gorsi – także wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch i z miła chęcią korzystają z odpowiednich dla nich zajęć. Modne są także samodzielnie ćwiczenia w domu.

Można z powodzeniem korzystać z instruktażowych filmów, poradników i gazet tematycznych, nabierając kondycji i pożądanej sylwetki.

Zadbaj o swój brzuch jeszcze dziś!

Dbanie o sylwetkę to zatem nic dziwnego. Każdy ma bowiem jakieś mankamenty i pragnie poprawić wygląd ud, pośladków, brzucha, ramion. Dziś zajmiemy się brzuchem. Niestety dla wielu jest on wstydliwą zmorą. Starsi czy młodsi chcieliby pozbyć się dodatkowych kilogramów w tym rejonie, zlikwidować słynne boczki, cieszyć się ładną sylwetką. Aby uzyskać na prawdę zadowalający efekt, musimy pamiętać nie tylko o ćwiczeniach, ale i o odpowiedniej diecie.
Nad swoim brzuchem możemy z powodzeniem pracować nawet w domu. Nie potrzeba większych przyborów i sprzętów, by przybliżyć marzenia o płaskim brzuchu. Zatem zabieramy się ćwiczenia brzucha w domu.

Ćwiczenia na brzuch w domu!

Klasyczne brzuszki:
Połóż się na macie lub dywanie. Nogi ugnij w kolanach, dłonie spleć za głową. Napinając mięśnie brzucha unieś górną cześć tułowia. Pamiętaj, by nie przyciągać brody do klatki piersiowej.

Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha:
Ustaw się w takiej pozycji jak wyżej, oprzyj jedna stopę w kostce o kolano drugiej, oraz dłonie skrzyżuj na karku, napinając mięśnie brzucha, unieś tułów tak, aby łokieć, który jest po przeciwnej stronie sięgał kolana nogi opartej.

Nożyce:
Połóż się na macie, unieś proste nogi i rób nożyce poziome, a następnie pionowe.

Wymachy nóg:
Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach i unieś. Dłonie spleć za głową, łokcie rozłóż szeroko. Przybliżaj naprzemiennie łokieć do przeciwległego kolana, prostując drugą nogę.

Biodra w górę:
Połóż się na placach, nogi zegnij w kolanach i unieś, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Podnoś pośladki – odrywając je od podłoża, spinając brzuch.

Wiosłowanie:
Usiądź na macie z nogami zgiętym w kolanach i unieś je. Utrzymaj równowagę. Prostuj obydwie nogi symetrycznie (w powietrzu) przyciągając do siebie ręce, a w ruchu powrotnym – przy przyciąganiu do klatki piersiowej – prostuj ręce (wyciągaj w przód).

Piękny brzuch – przybliż swoje marzenie

Wystarczy systematyczność i silna wola, a naprawdę możesz osiągnąć wiele, i to w zaciszu domowym, bez wyszukanych sprzętów, drogich trenerów. Pamiętaj, by zawsze dobrać odpowiedni stój. Postaw sobie za cel uzyskanie atrakcyjnego brzucha i dąż do tego. Zobaczysz wysiłki zostaną wynagrodzone.

Poprzedni

Jak gotować bataty?

Jak biegać ba bieżni, żeby schudnąć?

Następny

Dodaj komentarz