Ćwiczenia na płaską pupę

12 kwietnia 2014 Tagi , , , , , , ,

Podczas gdy niektórzy zmagają się ze zbyt dużą pupą inni intensywnie dążą do tego, żeby chociaż trochę ją zaokrąglić. Płaska pupa szczególnie w przypadku kobiet jest źródłem wielu kompleksów, a w walce o kobiece kształty wszystkie chwyty są dozwolone. Błędne jest myślenie, że żeby nasza pupa, chociaż trochę się zaokrągliła po prostu musimy przytyć. Wcale nie trzeba fundować sobie kilku dodatkowych kilogramów, gdyż istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które pomogą nam ujędrnić i uwypuklić pośladki.

ĆWICZENIE NR 1:

Uklęknij na podłodze, wyprostuj plecy i podeprzyj się na przedramionach. Unieś lewe kolano i przenieś je do przodu tuż nad podłogą. Następnie wyprostuj lewą nogę w tył, unosząc ją tylko do takiej wysokości, by znalazła się na przedłużeniu tułowia. Powtórz ćwiczenie 8-10 razy.

[AdSense-A]

ĆWICZENIE NR 2:

Połóż się na podłodze na jednym boku. Ręce oprzyj o głowę, a wierzchnią nogę zegnij w kolanie. Następnie powoli unoś zgiętą nogę jak najdalej do tyłu, tak abyś poczuła napięcie mięśni pośladkowych. Wytrzymaj chwilę w momencie maksymalnego napięcia i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie na każdą nogę po 8-10 razy

ĆWICZENIE NR 3:

Stań w lekkim rozkroku.Stopy ustaw równolegle i lekko ugnij kolana. Ciężar całego ciała przenieś do przodu, a ręce oprzyj na kolanie nogi, którą musimy wysunąć do przodu. Następnie pochyl się lekko do przodu. Ważne, żeby przez cały czas utrzymywać proste plecy i wciągnięty brzuch. Ćwiczenie polega na wypychaniu cofniętej nogi do tyłu, przy jednoczesnym napinaniu mięśni ud i pośladków. Zrób 3 serie po 12 powtórzeń na każdą ze stron.

ĆWICZENIE NR 4:

Połóż się na podłodze, nogi zegnij w kolanach, a ręce połóż wzdłuż tułowia. Wzrok skieruj w górę i postaraj się rozluźnić. Następnie powoli podnieś i napnij pośladki. Ciało powinno opierać się na łopatkach oraz stopach. W ćwiczeniu należy wyprostować jedną z nóg i starać się wytrzymać chwilę w maksymalnym napięciu mięśni.

ĆWICZENIE NR 5:

Uklęknij na obu kolanach i pochyl tułów do przodu.Podeprzyj się na przedramionach. Unieś w tył lewą ugiętą w kolanie nogę. Zatrzymaj ruch, gdy udo będzie stanowiło przedłużenie tułowia. Mocniej ugnij kolano, napinając przy tym mięśnie pupy. Wyprostuj kolano nie opuszczając uda i nie zmieniając pozycji całego ciała. Następnie ugnij nogę w kolanie, jakbyś chciała zbliżyć piętę do pośladka.

ĆWICZENIE NR 6:

Stań w delikatnym rozkroku.Kolana powinny znajdować się na szerokość bioder, stopy rozstaw na zewnątrz, dłonie połóż na biodrach. Następnie powoli uginaj kolana, delikatnie schodząc w dół i wracając do pozycji wyjściowej. Po zakończenie serii zatrzymaj się w przysiadzie i utrzymaj pozycję z ugiętymi kolanami przez kilka minut.

Poprzedni

Krowie mleko dla niemowląt – Dlaczego jest niezdrowe?

Ćwiczenia na płaską klatkę piersiową dla kobiet

Następny

Dodaj komentarz