Ćwiczenia na uda dla mężczyzn

Tagi , ,

Ćwiczenia na uda dla mężczyzn – podczas treningu rozwijającego nasze mięśnie trzeba zróżnicować harmonogram tak, aby każdego dnia wykonywać ćwiczenia na inną partię mięśni. Wtedy jest to najbardziej skuteczne. Nie należy również zapominać o tym, żeby ćwiczyć wszystkie części naszego ciała. Bardzo ważnym elementem treningu są ćwiczenia na uda dla mężczyzn, którzy chcą poprawić swoją sylwetkę. Z pewnością nikt nie chce, aby ręce, brzuch czy klatka były bardzo dobrze umięśnione, a nogi wyglądały niczym u młodej sarny. Zadbajmy więc również i o nie. Oto kilka podstawowych ćwiczeń na rozwój mięśni udowych, które skutecznie zwiększą siłę nóg i poprawią ich wygląd.

Przysiady – podstawowe ćwiczenie

Ćwiczenie poprawiające sprawność naszych ud. Podczas ich wykonywania stajemy w lekkim rozkroku, całymi stopami na podłożu. Wykonując przysiad tułów, plecy oraz głowa pozostają wyprostowane, a stopy pozostają w całości na ziemi. Ćwiczenie to można modyfikować dodając obciążenia podczas jego wykonywania, w postaci hantli lub sztangi trzymanej przy pasie lub na barkach. Kolejną modyfikacją jest przysiad przy ścianie.

Opieramy proste plecy o ścianę i nogi ustawiamy pod kątem prostym, tak jakbyśmy siedzieli na krześle. Wykonywać je można na dwa sposoby. Pierwszy polega na trzymaniu obu stóp na podłodze i wytrzymaniu tak ok. 15 sekund, po czym lekko się podnieść, odpocząć i powtórzyć ćwiczenie. Drugi sposób to opieranie się w ten sposób na jednej nodze i co 15 sekund zmieniać ją. Jest to jednak trudniejsze ćwiczenie.

Wypady nóg – najlepiej  z lekkim obciążeniem

Obciążenie w postaci hantli. Stajemy wyprostowani, po czym wykonujemy ruch jedną nogą do przodu tworząc kąt prosty, przy czym druga noga pozostaje jak najbardziej wyprostowana. Następnie powracamy i wykonujemy ten sam ruch drugą nogą. Z czasem możemy schodzić coraz niżej. Jest kilka możliwości wykonywania tego ćwiczenia. Najprostszy to wypad prawej nogi w prawą stroną i analogicznie z lewą. Drugi to wypad prawej nogi w lewą stronę, a lewej w prawą. Można również robić wypad do tyłu oraz na boki.

Step-up – proste ćwiczenie

Polega na wchodzeniu na jakiś przedmiot. Jednak nie może być on zbyt niski, ponieważ może być to zbyt proste. Stajemy wyprostowani przed elementem, na który będziemy wchodzić. Należy pamiętać aby był on wystarczająco stabilny. Następnie wchodzimy jedną nogą na ten przedmiot i prostujemy ją nie dotykając drugą. Powtarzamy analogicznie kolejną nogą. Ćwiczenie można wykonywać z lekkim obciążeniem oraz z unoszeniem pięty w trakcie wejścia na przedmiot w celu zwiększenia efektywności.

Martwy ciąg – bardzo dobre i efektywne ćwiczenie

Ćwiczenie na mięśnie ud oraz inne, w tym grzbietu, rąk czy pleców. Wykonuje je się najczęściej za pomocą sztangi, jednak można również wykorzystując hantle. Pochylamy się nad leżącym na ziemi obciążeniu i je chwytamy. Pamiętać należy, żeby zawsze plecy były wyprostowane a klatka lekko wypięta. Musimy uniknąć za wszelką cenę garba. Kolana powinny być lekko ugięte w momencie chwytania. Następnie prostujemy całe ciało i wytrzymujemy tak kilka sekund, po czym opuszczamy ciężar na podłoże, zachowując wyprostowane plecy i wypiętą klatkę. W momencie opuszczania obciążenia łopatki rozchodziły się na boki.

To tylko kilka przykładowych ćwiczeń rozwijające mięśnie ud, które uznawane są za jedne z najlepszych.

Poprzedni

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – prawdziwy abs

Kolano biegacza – szybkie leczenie

Następny

Dodaj komentarz