Ćwiczenia ujędrniające

, , Tagi , ,

Ćwiczenia-ujędrniające ciało z pewnością cieszą się największą popularnością wśród kobiet, ponieważ to one najbardziej pragną mieć zgrabną sylwetkę, jędrne partie ciała i przy tym również dobrą kondycję. Dla tych Pań, które właśnie marzeniem jest mieć w posiadaniu np. jędrne pośladki czeka nie łatwe zadanie, bowiem jak każde ćwiczenia fizyczne wymagają cierpliwości, dużo siły i przede wszystkim czasu. Kobiety z natury są bardzo wytrwałe i wręcz uwielbiają zawsze dopiąć swego także to żadna to dla nich przeszkoda.

Przygotowania do ćwiczeń

Podstawą jest oczywiście krótka rozgrzewka. Bez tego nie powinno się wykonywać jakichkolwiek ćwiczeń na ujędrnienie partii ciała. Wystarczy kilka podskoków, skłony i wymachy rękoma i nogami i już jesteś gotów do rozpoczęcia ćwiczeń ujędrniających. Do treningu potrzebujesz tak naprawdę jedynie jakiś koc lub mata i wygodne ubranie.

Jak ujędrnić pośladki?

Ta partia ciała zdecydowanie faworyzuje. Każda kobieta marzy, aby jej pośladki były jędrne. W sumie nic dziwnego, bo facetom to się podoba. Siedzący tryb życia niestety powoduje, że wygląd pośladków kobiety nie jest zbyt atrakcyjny. Są wiotkie, płaskie i często pokryte cellulitem (najgorsze co może spotkać młodą kobietę). Kondycję pośladków z pewnością poprawią przysiady oraz ćwiczenie polegające na podnoszeniu nóg do góry w pozycji leżącej. Starannie i regularnie wykonane ćwiczenia w odpowiedniej ilości pozwolą z pewnością osiągnąć zadowalający efekt jędrnych pośladków.

Jak ujędrnić biust?

Drugą częścią ciała zaraz po pośladkach o które chcą najbardziej dbać kobiety nie tylko dla siebie, ale przede wszystkich dla płci przeciwnej jest biust. Podstawą w osiągnięciu celu jest oczywiście regularność w wykonywaniu ćwiczeń. Przykładem ćwiczeń na ujędrnienie biustu jest np. ściskanie dłoni. Ważna w tym ćwiczeniu jest postawa. Należy złożyć dłonie przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Następnie „na raz” – podnieś prawą wyprostowaną rękę do góry. „Na dwa” – próbuj jak najdalej odprowadzić rękę do tyłu nie skręcając tułowia. „Na trzy” – opuść rękę. Dobrze jest powtórzyć ćwiczenie 5 – 8 razy na każdą rękę.

Jak ujędrnić uda?

Piękne, zgrabne nogi kuszą chyba każdego faceta, dlatego kobiety pragną mieć tę partię ciała zdrową i jędrną szczególnie latem, gdy jest wiele okazji, aby je pokazać. Istnieje wiele ćwiczeń na jędrne nogi, ale chyba najbardziej łatwe jest ćwiczenie tzw. „krzesło”. Wystarczy stanąć tyłem do ściany, następnie ugiąć kolana pod kątem prostym, opierając plecy o ścianę. Ręce należy ułożyć wzdłuż tułowia. Powoli wpychając miednicę do przodu, aż tułów i uda utworzą linię prostą. Powtarzając to 10 razy i ćwicząc regularnie uda Ci się osiągnąć efekt.

Czy potrzebna jest odpowiednia dieta?

Oczywiście zdrowe odżywianie i odpowiednia dieta nie zaszkodzi w treningach, a jedynie będzie miała współudział w ujędrnianiu ciała. Należy z pewnością unikać słodyczy, tłustych potraw i przede wszystkim szybkich dań.

Poprzedni

Bieganie na schudnięcie

Ćwiczenia uspokajające

Następny

Dodaj komentarz