Skuteczne ćwiczenia wyszczuplające

, , 23 maja 2014 Tagi , ,

Systematyczne ćwiczenia to klucz do skutecznego odchudzania. Wysiłek fizyczny uruchamia mięśnie, które zaczynają spalać więcej kalorii oraz przyspiesza metabolizm organizmu. Dzięki gimnastyce można poprawić kształt sylwetki i ładnie wymodelować wszystkie partie ciała. W tym celu warto jest wybrać skuteczne ćwiczenia wyszczuplające.

Jak działa metabolizm?

Organizm spala kalorie na dwa różne sposoby – przez tak zwany metabolizm spoczynkowy, który służy podtrzymaniu nas przy życiu oraz w trakcie aktywności fizycznej, takiej jak ćwiczenia. Jeśli chcemy zmniejszyć naszą wagę, musimy zwiększyć ilość aktywności fizycznej, tak żeby spalać więcej kalorii niż dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nasze ciało spala tłuszcz nawet przez kilka godzin po intensywnym treningu. Sposobem na poprawienie efektywności ćwiczeń jest trening siłowy, czyli oporowy. Dzięki niemu możemy rozbudować tkankę mięśniową, która będzie spalała tłuszcz nawet gdy odpoczywamy. Inaczej mówiąc – im więcej mamy mięśni, tym wyższy staje się nasz metabolizm spoczynkowy.

beautiful young woman with big jeans, isolated on white
Fot. Depositphotos

Przykładowe ćwiczenia

Chodzenie jest bardzo prostym ćwiczeniem, które nie wymaga posiadania żadnego sprzętu z wyjątkiem porządnych butów. Mogą je uprawiać osoby praktycznie w każdym wieku. Szybki godzinny spacer pozwala spalić około 500 kalorii. Jeśli godzina intensywnego marszu to za dużo, możemy zacząć od 10 minut i stopniowo zwiększać czas. Chodzenie nie tylko świetnie spala tłuszcz, ale ma również doskonały wpływ na nasze serce. Innym skutecznym ćwiczeniem są przysiady. Jest to element treningu siłowego, który buduje mięśnie. Działają na kilka różnych grup mięśni i bardzo dobrze je rozwijają. Najważniejsza przy wykonywaniu przysiadów jest oczywiście właściwa postawa. W celu jej wyrobienia można użyć krzesła, które będzie stanowiło granicę przysiadu. Innym ćwiczeniem doskonale wzmacniającym mięśnie są brzuszki. Niestety nie prawdą jest, że dzięki brzuszkom możemy spalić duże ilości tłuszczu na brzuchu, ale bez wątpienia pomogą one rozbudować mięśnie. Trening siłowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą nie tylko wyszczuplić ciało, ale również wyrzeźbić sylwetkę i nadać jej odpowiednie proporcje. Poza tym doskonale poprawia naszą kondycję oraz rozbudowuje mięśnie, co pozwala nam na spalanie większej ilości kalorii.

Trening interwałowy

Jeśli chcemy, żeby nasze ćwiczenia były skuteczne, powinniśmy zainteresować się treningiem interwałowym. Jest to prosta metoda, która pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów. Trening interwałowy polega na wykonywaniu ćwiczeń z różną intensywnością. Na przykład trucht uzupełniamy 1-2 minutami biegu w szybszym tempie. Jest to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie ilości spalonych kalorii.

O czym należy pamiętać?

Podstawowym błędem, który popełnia wiele kobiet rozpoczynających ćwiczenia jest zbytnie forsowanie organizmu. Jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do większego wysiłku fizycznego, najlepszym rozwiązaniem jest stopniowe zwiększanie intensywności ćwiczeń. W ten sposób unikniemy bolesnych skurczy i urazów oraz nie zniechęcimy się zbyt szybko do treningów. Jeśli cierpimy z powodu problemów zdrowotnych, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Poprzedni

Ćwiczenia rozciągające przygotowujące do szpagatu

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Następny

Dodaj komentarz