Czego unikać na diecie czyli 5 najgorszych przekąsek powodujących tycie

Tagi , , , , ,

Osoby, które mają tendencje do przybierania na wadze zazwyczaj tyją nie tyle z powodu niewłaściwie skomponowanych posiłków, ale dzięki podjadaniu przekąsek. Wiele osób robi to zupełnie nieświadomie sięgając po stojące na stole chipsy, zjadając kilka słonych paluszków, albo w biegu pomiędzy sklepami sięgając po słodki sok. Szczególnie narażone są kobiety, które lubią gotować, albo robią to codziennie z obowiązku pracując w kuchni. Próbowanie potraw może się skończyć dostarczeniem sporej ilości kalorii zwłaszcza, jeśli są to tłuste sosy, albo desery.

Będąc na diecie należy unikać przekąsek. Jeśli ktoś nie potrafi dłużej wytrzymać bez jedzenia, to lepiej podzielić dzienną normę kalorii na 6 posiłków oraz zjadać więcej produktów zawierających duże ilości błonnika.

[AdSense-A]

Pośród produktów, które mamy zwyczaj podjadać pomiędzy posiłkami istnieją takie, które wywierają na nasz organizm szczególnie duży wpływ tym samym przyczyniając się do tycia. Oto pięciu największych wrogów odchudzania:

CHIPSY

Nawyk jedzenia chipsów nie należy do zdrowych a wręcz przeciwnie, chipsy zostały uznane za najbardziej tuczące i szkodliwe dla zdrowia przekąski. Na pierwszym planie wśród minusów jest ich kaloryczność. Małe opakowanie to 460 kcal, duże to aż 715 kcal. W 100 g solonych chipsów jest też od 400 do 800 mg sodu. Ziemniaki mają również tendencję do nasiąkania olejem podczas smażenia, zwiększając wielokrotnie swoją kaloryczność. W 100 g chipsów jest 20-40 g tłuszczu.

ORZESZKI ZIEMNE SOLONE

Orzechy same w sobie są zdrowe i dostarczają wiele pożytecznych składników jednak pod warunkiem, że zjada się ich niewiele oraz że nie są solone, ani prażone w tłuszczu. Niewielka paczuszka orzeszków ziemnych to około 100 g, a zjedzenie takiej porcji w towarzystwie zajmuje zaledwie chwilę. W 100 g orzeszków jest aż 600 kcal, 450 mg sodu i około 60 g tłuszczu. Podobne wartości mają migdały i pestki słonecznika, choć tych zjada się nieco mniej.

CHAŁWA

Powstaje z ziarna sezamowego znanego z dużej zawartości tłuszczu. Z sezamu wyciska się olej, co może świadczyć o jego charakterze. Dodatkiem do chałwy jest też spora porcja cukru. 100 g przekąski to około 550 kcal, 30 g tłuszczu i około 60 g węglowodanów. Zawartość tych ostatnich wyraźnie wskazuje na przyczynianie się do nadwagi.

CZEKOLADA MLECZNA

Wprawdzie czekoladę zjadamy w niewielkich ilościach, ale jeśli będzie miała duże kostki i tłuste kremowe nadzienie to zapewni sporo energii. 100 g czekolady, to 580 kcal, 30 g tłuszczu i około 60 g węglowodanów.

BATONY CZEKOLADOWE ZAWIERAJĄCE DUŻO TŁUSZCZÓW NASYCONYCH

Jeden mały baton to 450-600 kcal, 29 g tłuszczu i 61% węglowodanów. Batonów, cukierków i ciastek – czyli właściwie wszystkich klasycznych słodyczy należy unikać nie tylko z powodu dużej zawartości tłuszczu, ale również cukrów prostych, które oddziałują negatywnie na proces odchudzania.

Poprzedni

Jak być piękną po pięćdziesiątce

Jak dbać o piersi podczas karmienia

Następny

Dodaj komentarz