Czosnek ☯ zioła na pasożyty

Tagi , ,

Czosnek jest bardzo popularną przyprawą o wszechstronnym zastosowaniu. To przede wszystkim znany antybiotyk, zbyt łatwo odrzucany ze względu na swój intensywny smak i aromat.

Czosnek i właściwości przeciw pasożytnicze

Czosnek ma silne właściwości antyseptyczne, usuwa wirusy, łagodząc objawy przeziębienia i grypy. Jest też skutecznym środkiem bakteriobójczym i grzybobójczym. Okazuje się, że czosnek jest w dużej mierze znacznie bardziej skuteczny, niż wiele leków produkowanych przez koncerny farmaceutyczne. Nic dziwnego, że chętnie jest stosowany jako środek na zwalczanie pasożytów wewnętrznych z organizmu człowieka. Jest znanym środkiem zwalczającym tasiemca oraz glistę ludzką. To też skuteczny środek wspomagający walkę z owsikami. W tym ostatnim przypadku czosnek wykazuje również działanie profilaktyczne, ponieważ owsiki mają tendencję do szybkiego ponownego namnażania się. Czosnek temu skutecznie przeciwdziała. Jeśli ktoś nie toleruje smaku i zapachu czosnku, sposobem na zniwelowanie przykrego zapachu po jego spożyciu jest wypicie szklanki tłustego mleka lub zjedzenie czegoś bogatego w tłuszcz.

Czosnek na grzybicę

Wyjałowiony organizm, zmęczony stosowaniem różnych antybiotyków to wspaniałe pole do popisu dla grzybów. Pojawiają się wówczas zakażenia grzybicze skóry, narządów rozrodczych, łatwiej zasiedla się grzybica na nogach. Ponieważ czosnek jest środkiem naturalnym, nie powoduje silnego wyjałowienia organizmu i jednocześnie niweluje obniżenie systemu odpornościowego człowieka. Wówczas łatwiej jest mu bronić się przed pasożytami i grzybami, jakie naturalnie występują obok nas i wystarczy tylko niewielkie osłabienie, aby łatwo wniknęły do organizmu. Czosnek jest też pomocny w doraźnym zwalczaniu grzybów na zewnątrz ciała, na przykład przy grzybicy stóp. W czasie leczenia należy wcierać rozdrobniony czosnek w miejsca zmienione chorobowo. Należy jednak liczyć się z tym, że niektóre miejsca u co wrażliwszych osób mogą piec i szczypać po nałożeniu czosnku.

Poprzedni

Wrotycz pospolity ☯ zioła na pasożyty

Miewasz ból kolana? unikaj tych 13 ćwiczeń!

Następny

Dodaj komentarz