Czy herbatki odchudzające są skuteczne?

12 kwietnia 2014 Tagi , , , , , , ,

Producenci herbatek odchudzających zapewniają cudowne efekty ich spożywania. Szczuplejsza sylwetka, lepsze samopoczucie, płaski brzuch, szybsza przemiana materii to tylko niektóre ze składanych obietnic. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i przedstawiamy prawdziwe działanie herbatek odchudzających.

Bardzo często chwytamy się wszelkich sposobów na to, żeby bez zbędnego wysiłku i wyrzeczeń zgubić kilka zbędnych kilogramów. Dla takich właśnie osób przemysł farmaceutyczny produkuje tabletki odchudzające i herbatki „cud”, które odchudzą nas … za nas!

Czy herbatki odchudzające są skuteczne?

Wszystkie dietetyczne herbatki to nic innego, jak mieszanka różnych ziół. W zależności od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy działają one w różny sposób.

[AdSense-A]

Te przeznaczone dla osób, których głównym celem jest utrata wagi mają na celu przyspieszyć nasz metabolizm, wspomóc trawienie i spalanie tkanki tłuszczowej oraz oczyścić nasz organizm z toksyn. Nie świadczy to jednak o tym, że w przeciągu tygodnia „wyssą” z nas 3-4 kilogramy.

Herbatki odchudzające mogą być jedynie dodatkiem do skrupulatne przestrzeganej diety odchudzającej połączonej z odpowiednią dozą aktywności fizycznej. Takie połączenie może faktycznie przynieść satysfakcjonujące efekty, natomiast samo działanie herbatki nigdy nie pozwoli nam schudnąć.

Najpopularniejsze rodzaje herbatek odchudzających

Istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje herbatek odchudzających, takie jak herbatka biała, zielona i czerwona.

Herbata biała jest najzdrowszym i najdroższym klasycznym rodzajem herbaty. Składniki, jakie się w niej znajdują poddawane są minimalnej obróbce, dlatego też zachowują najwięcej cennych właściwości. Biała herbata pobudza trawienie i spalanie tłuszczu. Zawarte w niej antyoksydanty, czyli polifenole i witamina C, spowalniają starzenie się komórek i niszczą wolne rodniki. Co więcej napój ten wspomaga koncentrację i łagodzi napięcie nerwowe.

Zielona herbata jest z kolei bardzo zdrowa, dlatego bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm również w kwestii odchudzania. Przede wszystkim jednak oczyszcza organizm z toksyn, obniża ilość tak zwanego złego cholesterolu i stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Co ciekawe kofeina pochodząca z zielonej herbaty ma 2-3 razy mniejszą intensywność niż kawa, jednak wchłania się ona wolniej niż tradycyjna kofeina zawarta w kawie, dlatego daje nam zastrzyk energii na dłuższy czas, co może okazać się pomocne przy aktywności fizycznej.

Czerwona herbata również zalecana jest, jako środek wspomagający odchudzanie. Swoim działaniem redukuje nadmiar tłuszczu, a także pobudza i poprawia naszą koncentrację. Obniża poziom „złego” cholesterolu i korzystnie wpływa na ciśnienie krwi.

Poprzedni

Właściwości witaminy D

Dieta Davida Kircha

Następny

2 komentarze do wpisu „Czy herbatki odchudzające są skuteczne?”

  1. Ja stosuję już od kilku miesięcy i widzę efekty. Więcej na temat skuteczności zielonej herbaty dowiedziałam się z chudzianka.pl dokładnie odpisane właściwości.

    Odpowiedz
  2. Nigdy nie zastanawiałam się nad herbatkami odchudzającymi (wole tabletki), choć pewnie w ten sam sposób mają działać –> skutecznie wspomagać odchudzanie.
    Pozdrawiam,
    srodkiodchudzajace.com.pl

    Odpowiedz

Dodaj komentarz