Czy owijanie brzucha folią pozwala schudnąć ?

29 kwietnia 2014 Tagi , ,

Kosmetologia ulega ciągłym zmianom a odkrywanie różnych metod pomocnych przy odchudzaniu, składników które zastosowane w kremach czy mleczkach pozwalają na odmłodzenie cery lub ciała są prowadzone na wielu płaszczyznach dla osiągnięcia najlepszych wyników.Odchudzanie stało się wręcz modą w naszym społeczeństwie, dlatego zabiegi kosmetyczne pomagające w odchudzaniu są tak popularne.

[highlight color=”yellow”]Body wrap czyli owijanie brzucha folią z zastosowaniem różnego rodzaju aplikatorów na przykład miodu czy eukaliptusa zachęcają kobiety do poddania się takim zabiegom.[/highlight]

W zależności od pożądanego efektu można ten zabieg wykonać w połączeniu z przykryciem klientki kocem elektrycznym takie połączenie powoduje, że ciało zaczyna się pocić, po około pół godzinie należy ciało schładzać, by w końcowym zabiegu po spłukaniu produktu do body wrap wetrzeć w ciało balsam. Daje to efekt miękkości,gładkości skóry i pełnego zrelaksowania.

Wrażenie iż zmniejszył się obwód naszego ciała jest tymczasowe!

Jak dowodzą lekarze, bez odpowiedniej diety i ćwiczeń takie objawy szybko znikają.Nie wszystkie jednak klientki mogą skorzystać z takich zabiegów dlatego warto skonsultować się z lekarzem, w przeciwnym razie narażamy swoje zdrowie.

Zarówno nadmiaru kilogramów jak i cellulitu możemy się pozbyć stosując odpowiednią dietę, ćwiczenia i bieganie dają one lepsze efekty końcowe niż owijanie się folią.Takie zabiegi nie zalecane są dla kobiet w ciąży, osobom z żylakami, nadciśnieniem ludziom chorym na różnego rodzaju infekcje czy nerki.

Opinie lekarzy są jednoznaczne nie ma możliwości schudnięcia podczas stosowania metody owijania się folią, nie ma możliwości aby zastosowanie tej metody pozwoliło spalić tłuszcz z brzuch, czy z jakiegokolwiek innego miejsca, bo nie ma takiego pojęcia jak spalanie miejscowe. Dodatkowo lekarze ostrzegają przed odwodnieniem organizmu, gdyż podczas takich zabiegów organizm nadmiernie się poci przez co traci duże ilości wody.

Lekarze wręcz piszą, że toksyny rzekomo wydobywane podczas body wrap przez skórę na zewnątrz, to tylko część toksyn jaką gromadzi nasz organizm, właśnie dlatego zalecają oni polecają odpowiednie diety dostosowane do danego organizmu i bieganie podczas którego również wydostają się toksyny podczas pocenia, jednak nie tracimy podczas zwykłych ćwiczeń czy biegania tak dużej ilości wody, nie będzie nam zatem groziło odwodnienie.
Według opinii lekarskich wiele przyczyn cellulitu czy nadwagi to sprawa genetyczna, którą nie da się usunąć przy pomocy folii z dodatkami.

Postaw na inne metody

Może zatem warto zamiast zostawiać pieniądze w gabinetach kosmetycznych czy drogeriach wydać je bardziej użytecznie na produkty zdrowe i odpowiednią dietę, jeśli dodamy do tego kilka ćwiczeń lub kilkanaście minut biegania to efekt może okazać się znacznie zdrowszy i trwalszy.

Poprzedni

Piwo a odchudzanie – nie hoduj beercepsów!

Czy kawa szkodzi?

Następny

Dodaj komentarz