Czy warto iść do dietetyka?

Tagi , ,

Wiele osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy nie bardzo wie jak się do tego zabrać. Co więcej często podejmowane przez nie próby nie przynoszą oczekiwanych efektów co wywołuje w nich zniechęcenie i rosnącą frustrację. Czasami również nasze starania mające na celu utratę wagi niosą ze sobą szkodliwy wpływ na organizm. W takiej sytuacji naprawdę warto zwrócić się do specjalisty od żywienia, który nie tylko podpowie nam jak skutecznie pozbyć się nadwagi, ale również wypracuje dla nas odpowiednią dietę.

Na czym polega praca dietetyka?

Dietetycy specjalizują się w doborze indywidualnego sposobu żywienia dla każdego pacjenta, który odwiedzi ich gabinet. Mają oni na uwadze nie tylko fakt, jak dana dieta wpłynie na nasz organizm, ale również rozważają wszelkie możliwe konsekwencje jej stosowania.

Pierwszym etapem wizyty u profesjonalisty od spraw żywienia jest po prostu tak zwany wywiad. Lekarz stara się zrozumieć, co tak naprawdę jest źródłem naszej nadwagi. Bardzo często okazuje się, że są to problemy na tle psychicznym, zwyczajny brak akceptacji własnej osoby, dlatego w tym przypadku odsyła nas do psychologa. Jeżeli natomiast dietetyk stwierdzi, że nasz problem związany jest z prowadzonym przez nas nieodpowiednim trybem życia, podejmie stosowne kroki, żeby zmienić naszą sytuację. Lekarz zada ci również szczegółowe pytania odnośnie twojego aktualnego stanu zdrowia i przebytych dotychczas chorób, żeby do minimum ograniczyć ryzyko kuracji odchudzającej.

Kolejnym etapem układania spersonalizowanej jest specjalistyczne badanie kondycji naszego organizmu. Badanie to ma na celu rozwianie wątpliwości, czy dana dieta będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Co więcej dietetyk dokonuje pomiaru naszego ciała (obwód talii, bioder, wzrost) oraz mierzy nam ciśnienie krwi. Kiedy lekarz posiada już wszystkie niezbędne informacje może przygotować dla nas odpowiednią dietę.

Na tym jednak nasza przygoda z dietetykiem się nie kończy. Czekają nas kolejne wizyty, podczas których lekarz monitoruje przebieg diety i ewentualnie zmienia niektóre ze swoich zaleceń.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę u dietetyka?

Planując swoją pierwszą wizytę u dietetyka warto zapisać sobie menu swoich posiłków na przykład z ostatnich 2-3 dni. Ważne jest, żeby niczego nie ukrywać, bądźmy szczerzy sami ze sobą, jak również z lekarzem – tylko tak możemy pozwolić mu sobie pomóc. Po drugie zastanówmy się, jakich efektów oczekujemy od takiej współpracy. To, czy chcemy zrzucić 5, 10, czy 15 kilogramów ma ogromne znaczenie w doborze odpowiedniej diety. Ostatnią rzeczą, o jakiej bezwzględnie powinniśmy pamiętać to spożycie ostatniego posiłku minimum na godzinę przed planowaną wizytą. Dzięki temu profesjonalny pomiar naszego ciała będzie dokładniejszy.

Czy warto?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – TAK. Zawsze przed podjęciem kroków, które mają na celu ingerencję w nasze ciało warto skonsultować się ze specjalistą. Dietetyk dobierze najlepszą dietę dla naszego organizmu, która przede wszystkim nie będzie kolidować z naszym zdrowiem, które jest przecież najważniejsze.

Poprzedni

10 pomysłów na szybkie, zdrowe i pożywne śniadanie!

Jakie ćwiczenia na powiększenie biustu?

Następny

1 komentarz do wpisu “Czy warto iść do dietetyka?”

  1. Pingback: Dieta z sokiem pomidorowym • BeFit.pl - fitness, odchudzanie, zdrowie

Dodaj komentarz