Czym jest zumba sentao?

, , Tagi ,

Zumba to dzisiaj jedna z najbardziej popularnych form aktywności, szczególnie wśród kobiet. Jest niezwykle przyjemna, dodaje energii, sprawia, że czujemy się i wyglądamy znacznie lepiej i działa jak dobry narkotyk. Kto raz jej spróbował, nie może doczekać się następnego razu.

Rodzaje zumby

Zumba sama w sobie oznacza połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego z elementami fitness. Jest to jej podstawowy rodzaj, znany właśnie jako Zumba Fitness, z którego z czasem zaczęły wykształcać się kolejne, w tym Zumba Basic, Zumba Gold, czy Zumba Sentao.

Sentao, czyli z krzesłem

Każdy rodzaj zumby ma swoje charakterystyczne cechy czy pewien element stanowiący o jego istocie. W przypadku Zumby Sentao jest to wykorzystanie krzesła, od którego z resztą wzięła ona swoją nazwę. Nie chodzi jednak o to, aby na nim siedzieć podczas treningu, ale żeby wykorzystać krzesło, jako rekwizyt wzmacniający mięśnie i ujędrniający ciało.

Dlaczego właśnie sentao?

Włączenie krzesła do tradycyjnej Zumby nie było przypadkowe. Krzesło pozwala bowiem połączyć ćwiczenia typu cardio z dynamicznymi ćwiczeniami oporowymi. Takie połączenie przekłada się na wzmocnienie pracy mięśni. A to wszystko w rytm porywającej muzyki, który sprawia, że nie może być nudno. I co najważniejsze- trening ten jest zupełnie bezpieczny i przynosi doskonałe rezultaty.

Efekty, na które czekamy

Podejmując każdy trening, przed sobą mamy efekty, dla których decydujemy się tak naprawdę go rozpocząć. Bo wszystko, co robimy, ma w naszym życiu cel. I tak samo jest z Zumbą. I chociaż z boku może wyglądać, że jest ona po prostu dobrą zabawą, którą poprawia humor, zumba sentao jest czymś znacznie więcej. Jest treningiem, który: wzmacnia nasz organizm, ujędrnia ciało i intensyfikuje trening cardio, będący najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i ogólną poprawę kondycji całego organizmu.

Po pierwsze odchudzanie

Zumba sentao jest doskonałym przepisem na skuteczną walkę z nadwagą. Tonizujący charakter treningu sprawia, że nasze ciało zostaje wzmocnione i nabiera sił do podjęcia większego wysiłku. Zapewnia to umiarkowana intensywność i odpowiednio długi czas trwania każdego treningu. Jest więc intensywnie, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Bo trening ma przynieść nam wymierne korzyści, a nie doprowadzić do kontuzji, czy wycieńczenia organizmu. Optymalne warunki przekładają się na wydajniejszą pracę serca, a ta w procesie odchudzania jest wręcz kluczowa.

Po drugie, rzeźbienie sylwetki

Podczas ćwiczeń z krzesłami, wzmacniamy brzuch, górną część ciała i ujędrniamy pośladki. Aby efekt był jednak optymalny, należy cały czas pamiętać o odpowiednim napięciu, mięśni. Bez niego niestety nie uda się nam ich wyrzeźbić a tym bardziej spalić tkanki tłuszczowej. Aby łatwiej było nam zachować świadome napięcie, ćwiczenia wykonywane są przy spokojniejszych utworach, niż w tradycyjnej Zumbie. Nieco niższe tempo pozwala natomiast zachować pełną koncentrację i precyzję wykonania poszczególnych elementów.

Decydując się na zumbę sentao sięgamy po nowy wymiar ćwiczeń. Dla form tradycyjnych sentao jest niewątpliwie formą alternatywną. Dla osób ją trenujących, przede wszystkim efektywną i radosną. I jest też niemałym wyzwaniem. Bo po takim treningu nie ma możliwości, abyśmy nie wyszli cali zlani potem. Ale też i bardzo szczęśliwi.

Poprzedni

Zestaw ćwiczeń odchudzających

Ćwiczenia rozciągające przygotowujące do szpagatu

Następny

Dodaj komentarz