Dieta baletnicy

Tagi , , , , , , ,

Wśród wielu kuracji odchudzających coraz większą popularnością cieszy się dieta baletnicy. Kobieta wykonująca ten zawód kojarzy nam się z piękną, szczupłą i smukłą sylwetką oraz z wykonywaniem zgrabnych i delikatnych ruchów. Wiele kobiet zazdrości baletnicom wdzięku i figury, dlatego też dieta ta bardzo często staje się wyborem Pań poszukujących idealnych dla siebie sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Dieta baletnicy nastawiona jest na szybkie i duże efekty i choć jej jadłospis absolutnie nie stanowi przykładu zdrowej zbilansowanej diety (a wręcz odwrotnie), to wiele młodych kobiet w imię doskonałego wrażenia, zmieszczenia się w wymarzony rozmiar sukienki czy po prostu udowodnienia sobie własnej silnej woli decyduje się na przejście tej 10-dniowej tortury. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak działa ta kuracja odchudzająca!

[AdSense-A]

Zasady diety baletnicy

Dieta skierowana jest dla osób wymagających widocznych i szybkich efektów oraz maksymalnie zmotywowanych do uzyskania konkretnego spadku wagi. Jest to bowiem sposób żywienia naprawdę drastyczny, który wielu osobom może sprawić trudności. Niewątpliwą zaletą diety jest stosunkowo krótki czas jej trwania, który wynosi 10 dni, podczas których można zrzucić nawet 12 kilogramów, jednak wśród dietetyków dieta baletnicy uznawana jest za dietę absurdalną i bardzo osłabiającą, czy wręcz wycieńczającą nasz organizm. Znawcy dietetyki, zdrowego żywienia i odchudzania uważają ten typ diety za idealną drogę do zrujnowania zdrowia i zachwiania równowagi w organizmie. Jak się jednak okazuje, tak negatywna opinia wcale nie odstrasza osoby, które są na tyle zdeterminowane, aby w możliwie krótkim czasie stracić jak najwięcej kilogramów.

Jadłospis w diecie baletnicy

Wiele osób po zapoznaniu się z „jadłospisem” diety baletnicy może poczuć strach i zniechęcenie. Można bowiem powiedzieć, że kuracja ta przybiera formę swojego rodzaju głodówki, po której bardzo łatwo jest uzyskać efekt jojo. Oto, jak wygląda dieta:

1-2 dzień:

W czasie trwania pierwszych dwóch dni kuracji osoba będąca na diecie może spożywać tylko i wyłącznie wodę (1 litr) oraz kawę bez cukru z ewentualnym dodatkiem beztłuszczowego mleka. Maksymalna dawka kawy to 4 filiżanki o pojemności 250 mililitrów.

3-4 dzień:

Kolejne 2 dni kuracji pozwalają na zjedzenie dwóch beztłuszczowych serków wiejskich, jogurtu naturalnego, kawy oraz wody. Wszystkie płyny nie powinny przekraczać 2,5 l. Zaleca się również godzinę jazdy na rowerku stacjonarnym.

5-6 dzień:

Te dni pozwalają nam na zjedzenie gotowanych ziemniaków w mundurkach. 11 średniej ilości ziemniaków ma wystarczyć nam na cały dzień, dlatego najlepiej dawkować je sobie w liczbie 3 na każdy spożywany posiłek. Kawa, herbata i woda nie powinny przekraczać 3 litrów dziennie.

7-8 dzień:

W tym etapie trwania kuracji każdego dnia możemy zjeść 0,5 kilograma gotowanego mięsa drobiowego. Standardowo może pić kawę, wodę i herbatę (maksymalnie 2,5 l).

9-10 dzień:

Ostatnie dwa dni trwania diety zawierają w swoim jadłospisie pomidory i ogórki. Możemy je jeść bez ograniczenia, dlatego jest to chyba najlżejszy okres kuracji.

Efekty uboczne diety baletnicy

Z racji tego, że dieta jest naprawdę restrykcyjna bardzo obciąża organizm. Może prowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych i szczególnie w pierwszych dwóch dniach trwania kuracji do odwodnienia organizmu. W drugim dniu stosowania diety mogą pojawić się zawroty głowy związane z niedożywieniem, a podczas jej trwania mogą wystąpić problemy z wypróżnianiem. Nie jest do sposób żywienia polecany przez specjalistów od żywienia i dietetyków, gdyż ten rodzaj diety nie stanowi diety zbilansowanej. Po jej zakończeniu trzeba bardzo uważać na stopniowy powrót do normalnego żywienia, gdyż efekt jojo jest wysoce prawdopodobny.

Poprzedni

Co pomaga na obrzęki nóg?

Dieta gwiazd Hollywood

Następny

Dodaj komentarz