Dieta Diamondów od A do Z

, Tagi , , , ,

Dieta Diamondów została opracowana przez małżeństwo amerykańskich naukowców Harveya i Marilyn Diamond. Inaczej nazywana jest ona dietą niełączenia, czy też dietą życia. Jej głównym celem jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, a efektem „ubocznym” jest utrata paru zbędnych kilogramów. Badania efektów diety wykazują, że stosując dietę Diamondów można schudnąć nawet 6kg w miesiąc. Zaproponowany przez naukowców sposób żywienia jest bardzo zdrowy, gdyż jej charakter jest zbilansowany – dieta bazuje na spożywaniu dużych ilości warzyw i owoców przy jednoczesnym wskazaniu na niełączenie ze sobą niektórych produktów. W czym tkwi jej tajemnica? Dowiedz się czytając poniższy artykuł.

[AdSense-A]

Zasady diety Diamondów

Dieta bazuje na warzywach i owocach cytrusowych i leśnych z zastrzeżeniem, że należy unikać jedzenia bananów. Podział diety jest bardzo prosty, nasz jadłospis powinien składać się w 60 procentach z węglowodanów, 30 procentach z białka i w 10 procentach z tłuszczy. Najważniejszą zasadą diety jest niełączenie ze sobą białka i skrobi – muszą być spożywane oddzielnie ze względu na to, że organizm nie może ich jednocześnie przetrawić.

Co istotne dieta Diamondów nie ogranicza liczby dziennie spożywanych kalorii. Dzięki temu nie musimy chodzić wszędzie z pomocną tablicą kaloryczną i z niepewnością analizować zakup każdego produktu. Przy dostarczaniu organizmowi takiej ilości wartości energetycznej, jakiej domaga on się w ciągu miesiąca, możemy schudnąć nawet kilkanaście kilogramów!

Dieta składa się z trzech głównych, regularnie spożywanych posiłków, co wcale nie oznacza, że nie możemy pozwolić sobie na drobną przekąskę w przerwie pomiędzy nimi, jednak z zastrzeżeniem, że będą to produkty dozwolone w dieciesoki ze świeżo wyciśniętych owoców, orzechy, jabłka marchew, czy ananasy. Co istotne trzy główne posiłki należy jeść pomiędzy godziną 12 a 20. Jest to bardzo ważna informacja dla osób, które wstają wcześnie i muszą odczekać ze śniadaniem kilka godzin. Nie oznacza to jednak, że mają one głodować. Takie osoby, które mają w zwyczaju spożywać wczesne śniadanie, mogą zjeść np. świeże owoce.

Zaleca się, żeby śniadania i obiady składały się głównie z węglowodanów, natomiast kolacja tylko i wyłącznie z białek. Każde produkty możemy swobodnie łączyć z warzywami. Z racji tego, że jest to dieta naprawdę uboga w białko nie zaleca się jej stosowania przez okres dłuższy niż jeden miesiąc ze względów zdrowotnych.

Ważne informacje

Stosując kurację odchudzającą Państwa Diamondów należy stanowczo wystrzegać się słodyczy i alkoholu w każdej postaci. W sytuacji kiedy z premedytacją lub przez przypadek złamiesz zasady diety i zjesz jakieś niedozwolone produkty nie musisz zaczynać od nowa całej kuracji. Bez szkody dla całego cyklu odchudzania możesz następnego dnia powrócić do niego kolejnego dnia. Tego delikatnego przyzwolenia nie należy jednak nadużywać.

Stosowanie diety poprawia nie tylko naszą sylwetkę, ale oczyszcza organizm powodując, że nasza skóra, włosy i paznokcie są w o wiele lepszej kondycji, niż przed rozpoczęciem kuracji.

Poprzedni

Przykładowy posiłek na redukcję

Właściwości zdrowotne ananasa

Następny

Dodaj komentarz