Dieta dla grupy krwi B

, Tagi , ,

Od lat nie jest już tajemnicą, że osoby dostosowujące swą dietę do posiadanej grupy krwi żyją dłużej, ciesząc się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Odpowiednia dieta pozwala nie tylko utrzymać właściwą wagę, ale również zwalczyć rozwój różnych chorób lub opóźnić procesy starzenia.

Krew grupy B płynie w żyłach osób aktywnych i ruchliwych, obdarzonych silnym układem odpornościowym. Jest to spory atut w przypadku problemów nowotworowych oraz chorób serca.Nie gwarantuje jednak końskiego zdrowia- przy niewłaściwej diecie i braku zrównoważonego wysiłku fizycznego łatwiej tu o infekcję wirusową lub zaburzenia układu pokarmowego. Osoby z grupą krwi B są także bardziej podatne na stres, dlatego powinny umieć zadbać o zdrowy i aktywny wypoczynek.

Dla każdego coś dobrego

O diecie polecanej osobom z grupą krwi B można powiedzieć, że jest ciekawa i zróżnicowana. Pozwala na kosztowanie prawdziwych specjałów ze świata roślin i zwierząt. Należy jednak pamiętać, że niektóre popularne potrawy są w przypadku tej grupy stanowczo niewskazane. Zacznijmy od mięsa i ryb. B jak baranina. Dodaje energii i witalności. Równie polecana jest tu dziczyzna i jagnięcina. Obojętne dla zdrowia pozostają: wołowina, cielęcina, indyk i wątróbka. A co z kurczakiem i wieprzowiną? Niestety… Należy o nich zapomnieć, choć dla nas, Polaków wydaje się to naprawdę trudne… Grupa krwi B pozwala spożywać różne gatunki ryb: makrelę, halibuta, dorsza, sardynkę i szczupaka, rzadziej łososia, karpia, suma i śledzia.Niewskazane są natomiast owoce morza: krewetki, kraby, małże i ostrygi.

Ważny nabiał

Tym, co wyróżnia grupę B spośród innych jest zalecenie, by do diety koniecznie włączać nabiał. Szczególnie korzystne jest tu spożywanie jaj, chudego mleka, serów typu feta, mozzarella i koziego, a także jogurtu i kefiru. Nie zaszkodzi również parmezan, twaróg, ser żółty, masło, maślanka i mleko sojowe. Jedyne, co w tej kategorii produktów stanowczo nie jest wskazane to lody i sery pleśniowe. Warzywami dającymi zdrowie osobom z grupą krwi B są buraki, bakłażany, brokuły. Bardzo polecane są także: kalafior, pietruszka, marchew, papryka, biała i czerwona kapusta. Obojętne są pieczarki, por, koper, czosnek, chrzan i cukinia. Natomiast znak stop stawiamy przed pomidorami, kukurydzą, dynią, rzodkiewką.

Zakazany owoc

W przypadku grupy B można tym mianem określić kokos lub rabarbar. Bardzo wskazane są natomiast banany, ananasy, śliwki, papaja, winogrona i żurawina. Bez obaw można jeść obojętne dla zdrowia jabłka, gruszki, truskawki, brzoskwinie, wiśnie, kiwi, maliny, arbuzy, cytryny, mandarynki, pomarańcze. Osoby z grupą krwi B powinny unikać pszenicy: pieczywa innego niż ryżowe, jak również kaszy gryczanej i jęczmiennej, płatków zbożowych. Na patelni lub w sałatce gości oliwa z oliwek, nigdy olej słonecznikowy lub kukurydziany. Wśród napojów szczególnie polecanych znajduje się znana ze swoich właściwości zdrowotnych zielona herbata. Nie zaszkodzi kawa, sok pomidorowy i grejpfrutowy, jak również piwo i wino (oczywiście w rozsądnych ilościach). Dziękujemy natomiast wszelkim napojom gazowanym, zwłaszcza coli. Na czerwoną kartkę zasługuje tu także sok pomidorowy.

Koniec z rutyną

Jak widać dieta dla osób z grupą krwi B jest bardzo zróżnicowana, czasem zaskakująca i wymagająca wyrzeczeń, ale zawsze smaczna. Można w niej połączyć ciekawe smaki i aromaty, rezygnując z tradycyjnego rosołu ze schabowym.

Poprzedni

Dieta bezglutenowa i bezmleczna

Zasady diety fenotypowej

Następny

1 komentarz do wpisu “Dieta dla grupy krwi B”

  1. Gratuluje inteligencji autorowi: Nie zaszkodzi kawa, sok pomidorowy i grejpfrutowy (…). Na czerwoną kartkę zasługuje tu także sok pomidorowy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz