Dieta ekspresowa

28 kwietnia 2015 Tagi , , ,

Każda kobieta chce wyglądać szczupło i ładnie, aby jednak to osiągnąć panie szukają odpowiednich diet, pozwalających na osiągnięcie wymarzonego rezultatu.Spośród wielu różnego rodzaju diet trudno czasami wybrać tą właściwą, może więc warto spróbować diety ekspresowej ?
Opiera się ona na siedmiu zasadach, których przestrzeganie pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.

Dieta ekspresowa i jej zasady

Najważniejszą zasadą tej diety jest wyeliminowanie z naszego żywienia produktów wysoce przetworzonych. Poleca się spożywanie jajek, piersi z kurczaków, ryb i oczywiście warzyw, ograniczenie ilości spożywanych tłuszczów, dodawanie otrębów do sałatek, używanie ziół zamiast soli, wyeliminowanie z naszego jadłospisu cukrów i słodyczy, zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów, unikanie picia alkoholu i kawy w nadmiarze.
Zaleca się za to picie dużej ilości wody, zamiast tradycyjnej zrób sobie zielonej herbaty, między posiłkami delektuj się koktajlami warzywnymi lub owocowymi.

Sposoby przeprowadzania diety ekspresowej

Stosowanie tej diety polega na spożywaniu tylko jednego produktu przez kilka dni bądź piciu koktajli i ziół. Jednak najbardziej polecaną wersją takiego sposobu odżywiania jest stopniowe wprowadzanie na przestrzeni dziesięciu do czternastu dni kolejnych zdrowych produktów , nie zniechęcając nas do jej stosowania.

W zależności od tego jakie warzywa, owoce czy białka lubimy możemy stworzyć sobie dopasowaną do siebie dietę ekspresową pozwalającą nam stracić zbędne kilogramy jednocześnie jedząc to co lubimy. Można stosować dietę owocowo – warzywną czy jabłkową do której po kilku dniach dodajemy kolejne produkty typu jogurt, kefir a następnie kasze i ryż.

Urozmaicanie posiłków

Ważnym składnikiem wielu diet są ryby, których nie powinno zabraknąć i w naszym jadłospisie.

Urozmaicone przepisy na posiłki i przekąski można znaleźć praktycznie wszędzie, zarówno w prasie kolorowej jak i w internecie, korzystając z nich możemy w sposób prawidłowy i prosty tak zmienić nasze nawyki żywieniowe aby stały się one na stałe naszym sposobem odżywiania, z korzyścią dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ćwiczenie pomocne w diecie

Jednak aby dieta ekspresowa była skuteczna i bezpieczna należy do jej stosowania włączyć również ćwiczenia, będące jak gdyby uzupełnieniem i wsparciem naszego ekspresowego odchudzania.

Dwudziesto – trzydziesto minutowe ćwiczenia wykonywane codziennie nie tylko wesprą dietę ale też poprawią naszą kondycję fizyczną, ujędrnią ciało, poprawią działanie wielu organów naszego organizmu jednocześnie uwalniając w nas radość życia.
Ta wersja diety przy zachowaniu podstawowych jej zasad i ćwiczeniach nie powoduje efektu jojo, którego tak bardzo boi się wiele kobiet.

Rozsądek i umiar warunkiem efektywnego stosowania diety.
Stosowanie diety ekspresowej czy każdej innej powinno odbywać się z zachowaniem zdrowego rozsądku, bo jak wszyscy wiemy przesada nie jest zdrowa.

Poprzedni

Czy miód tuczy?

Bieganie a cellulit

Następny

Dodaj komentarz