Dieta oczyszczająca na bazie kaszy

Tagi , , , , ,

Diety oczyszczające mają za zadanie usunięcie z naszego organizmu toksyn, które gromadzą się w ciele, w związku z niezdrowym jedzeniem, które spożywamy na co dzień. Tylko stosując dietę jednoskładnikową możemy mieć pewność, że nie dostarczamy naszemu organizmowi substancji, które będą dla niego szkodliwe. Składnikiem, na którym koncentruje się poniższa dieta, jest kasza.

Czas trwania diety

Dieta z kaszą jaglaną została obliczona na jeden lub najwyżej dwa tygodnie stosowania. Powyżej tego czasu może ona być niebezpieczna dla organizmu, ponieważ nie dostarcza mu właściwego zestawu substancji. Można dzięki niej stracić nawet do 10 kg wagi w ciągu tygodnia. Optymalna długość trwania cyklu tej diety to ok. 10 dni, choć można się też natknąć na wersje trzydniowe. Zrzucenie 10 kilogramów wagi w takim tempie jest zapewne bardzo satysfakcjonujące, więc jest ona coraz bardziej popularna, zwłaszcza że właściwie nie czuje się na niej głodu.

Istnieją różne odmiany diety oczyszczającej z kaszą. Jedne trwają ciut krócej, inne dłużej, różnią się też pod względem restrykcji przestrzegania podstawowych założeń. W przypadku najkrócej trwającej diety trzydniowej, staramy się ograniczyć jak najbardziej wszelkie inne dodatki (np. warzywa czy owoce). Przy dłuższych wariantach (powyżej siedmiu dni) muszą one być włączone, żeby utrzymać ciało w dobrej formie.

Zasady diety

Podstawowa zasada, to pięć posiłków dziennie – ich głównym składnikiem jest kasza jaglana. Problemem może być smak. To prawda, sama kasza, podawana w taki sposób, jaki zakłada dieta, nie jest zbyt smaczna, dotyczy to zwłaszcza tych, którzy nie lubią kaszy jaglanej, ponieważ to ona jest głównym składnikiem posiłków. Wybrano ją, ze względu na wysoką zawartość węglowodanów.

Dodatkowe zasady

Podczas trwania diety zaleca się picie ciepłej wody i naparów ziołowych. Trzeba jednak zrezygnować z kawy, herbaty i wszelkiego rodzaju napojów i soków. Zakazane jest również używanie cukru i soli, ponieważ to przez nie zatrzymuje się w organizmie najwięcej wody. Kasze gotujemy tak jak ryż na risotto – do nagrzanego garnka wsypujemy jedną szklankę kaszy, prażymy ją przez chwilę, po czym zalewamy trzema szklankami wrzątku i gotujemy przez ok. 20 minut.

Efekty stosowania diety

Co ciekawe właściwa utrata wagi pojawia się zwykle nie od razu, ale kilka dni później, po skończeniu diety. W niektórych przypadkach odnotowuje się nawet zwiększoną wagę na początku diety. Istotne jest jednak to, że kiedy następuje oczyszczenie organizmu, bardzo często okazuje się, że czujemy się dzięki temu nie tylko lżejsi, ale również zdrowsi i bardziej odporni. Wzmocnione zostają ścianki naczyń krwionośnych, a dzięki magnezowi zwiększa się odporność na stres.

Oczyszczające właściwości kaszy mogą bardzo pomóc osobom z problemami dermatologicznymi. Dzięki tej diecie poprawi się sprężystość skóry, wzmocnione zostaną włosy i paznokcie. Duża dawka żelaza, potasu, magnezu, wapnia i witaminy B, to również zastrzyk wartościowych substancji, które na pewno pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i kondycję. Każda dieta oparta o jeden główny składnik, jest skomponowana tak, żeby osoba poddająca się jej mogła szybko schudnąć i jednocześnie oczyścić organizm. Dokładnie tak samo działa również dieta oczyszczająca, której głównym składnikiem jest kasza.

Poprzedni

Przepis na koktajl bananowy

Gotowanie jajek w mikrofali

Następny

Dodaj komentarz