Dieta Schrotha i jej efekty

Tagi , , , ,

Dieta Schrotha znana jest już od ponad dwustu lat. Podczas trwania tego okresu tysiące osób zdecydowało się podjąć sposób żywienia zaproponowany w menu diety. Zobacz, na czym polega ta kuracja i jakie przynosi efekty.

Twórcą diety jest niemiecki terapeuta Johann Schroth, który wyszedł z założenia, że zbyt duża ilość płynów znajdująca się w ludzkim organizmie prowadzi do obniżenia naszej sprawności. Cała dieta opiera się na tak zwanych „mokrych i suchych dniach”, w których codziennie zmieniamy i dawkujemy sobie ilość przyjmowanych płynów. Jest to bardzo ciekawe, gdyż przecież większość współczesnych diet opiera się na piciu przynajmniej dwóch litrów wody dziennie.

[AdSense-A]

Na czym polega dieta?

Dieta eliminuje z jadłospisu białka zwierzęce, cukier i sól, bazuje natomiast na węglowodanach roślinnych. Główne posiłki składają się z pieczywa razowego, sucharów, lekkich zup oraz warzywno-owocowych soków. Działanie tych produktów ma na celu wyrównać w organizmie człowieka poziom białka i zmusić go do spalania własnych rezerw protein. Skutkiem takiego działania będzie lepsza przemiana materii i spadek ciśnienia krwi.

Bardzo ciekawą i dość ważną zasadą diety jest dokładne przestrzeganie ilości spożywanych płynów. Jednego dnia pijemy znaczne ilości wody i soków po to, by kolejnego ograniczyć ich ilość jedynie do jednego litra. Interesujący jest również fakt, że autor zaleca picie w dosyć sporych ilościach wytrawnego wina, które pobudzi nasz metabolizm i układ nerwowy. Zmiany w dawkowaniu płynów mają na celu oczyścić organizm z toksyn i wzmocnić jego odporność.

Dosyć nietypowym wymogiem diety jest obowiązek poddawania się zabiegom wodnym, których jednorazowy czas wynosi około dwóch godzin. Taka osoba owijana jest w zimne i mokre prześcieradła, a następnie w kilka gorących kocy. Dodatkowo cały czas poddawana jest działaniu termoforu. Działanie to ma na celu pobudzić i zaktywizować nasz organizm. Uwaga! Tego rodzaju zabiegi powinny być przeprowadzone pod czujnym okiem specjalisty, nie próbujmy więc próbować urządzać sobie w domu własnego gabinetu zabiegowego.

Efekty Diety Schrotha

 Dieta Schortha przede wszystkim oczyszcza nasz organizm z toksyn i szkodliwych substancji. Po jej ukończeniu na pewno poczujemy się zdrowsi i będziemy mogli cieszyć się z powrotu energii i sił witalnych. Jest to tak naprawdę główne założenie jej twórcy. Oczywiście ten sposób życia pozwoli nam również zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Trzeba przyznać, że ten rodzaj diety jest bardzo czasochłonny i niezbyt urozmaicony w produkty spożywcze, jednak efekty w postaci zdrowszego ciała i nowych pokładów energii warte są poświęcenia.

Poprzedni

Czego należy unikać w leczeniu otyłości?

Jak odróżnić ser od wyrobu seropodobnego?

Następny

Dodaj komentarz