Dieta wacikowa, czyli jeden z absurdów odchudzania!

12 kwietnia 2014 Tagi , , ,

Podążanie do celu, jakim jest posiadanie bardzo szczupłej sylwetki może przyjmować niewyobrażalne formy. Lansowane przez telewizję i internet anorektycznie chude modelki stanowią wzór dla młodych dojrzewających dziewcząt, które nie rozumieją jeszcze procesów zachodzących w ich organizmach i dla szybkiego osiągnięcia celu chwytają się wszelkich możliwych sposobów.

Efekty diety wacikowej

W kwestii diety wacikowej największy problem stanowi fakt, iż młode dziewczyny przystępują do stosowania diety bez większego wgłębienia się w temat. Efektem braku weryfikacji informacji na temat tej „super skutecznej” diety są nagminne sytuacje wyniszczenia organizmu oraz trwałe nieodwracalne zmiany zwłaszcza, kiedy te metody stosuje się w najważniejszym okresie rozwojowym. Pozbawione minerałów, białek i energii komórki serca, mózgu, wątroby, płuc sprawiają, że organy te stają się słabe i pozostają takie przez całe życie ograniczając szanse na korzystanie z niego w pełni.

[AdSense-A]

Dieta wacikowa jest jedną z najbardziej absurdalnych diet, na które można natrafić w internecie. Jej nazwa w pełni wiąże się z podstawowym założeniem, które polega na połykaniu kosmetycznego wacika i popijaniu go wodą. Wacik w żołądku pęcznieje wchłaniając wodę i likwiduje uczucie głodu. Dzięki temu osoba będąca na takiej kuracji po prostu nie dostarcza pokarmów swojemu organizmowi. Metoda może być szokująca dla wielu osób. Trudno też nazwać ją typową dietą. Jest to po prostu głodówka z pewnego rodzaju ułatwieniem przez zapełnianie żołądka w sposób nienaturalny i szkodliwy dla zdrowia.

Zobacz także: kiedy odchudzanie staje się chorobą?

Absurd na miarę diety tasiemcowej

Oszukując głód osoba odchudzająca się nie dostarcza potrzebnych składników uniemożliwiając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Przy dłuższym stosowaniu doprowadza do tak dużych niedoborów energetycznych i składnikowych, że organizm w samoobronie zaczyna je czerpać z własnych zasobów. Jednym słowem zjada sam siebie. W skrajnych przypadkach na diecie wacikowej dziewczęta potrafiły ograniczać kaloryczność posiłków poniżej 300 podczas, gdy dzienna norma na diecie odchudzającej to 1000 kcal. Tak duże niedobory kaloryczne wymagają ścisłej kontroli lekarza oraz ograniczenia aktywności i uzupełniania diety preparatami witaminowymi. Dieta wacikowa prowadzona bez żadnej kontroli może doprowadzić nawet do śmierci głodowej.

 

Poprzedni

Najlepszy chleb na odchudzanie

Dieta owocowo-warzywna

Następny

1 komentarz do wpisu “Dieta wacikowa, czyli jeden z absurdów odchudzania!”

  1. Trudno nad tym przejść do porządku dziennego. Degeneracja i dewastacja posunięta do granicy człowieczeństwa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz