Dlaczego nie chudnę – 10 błędów odchudzania

Tagi , , , , , , ,

Wiele kobiet decyduje się na rozpoczęcie kuracji odchudzającej. Czasami jednak bywa tak, że pomimo włożonych przez nas wysiłków zbędne kilogramy wcale nie znikają a waga uparcie stoi w miejscu. Jest to ogromnie deprymujące i sprawia, że kobiety w końcu tracą nadzieję na polepszenie sytuacji. Mało z nich jednak zdaje sobie sprawę z tego, że popełniają błędy, które zaburzają cały włożony przez nas wysiłek.

1. Błędne określenie przyczyn nadwagi

Samo odchudzanie to nie wszystko. Prawidłowe określenie przyczyny zbędnych kilogramów jest naprawdę bardzo ważne. Zastanówmy się więc, co robimy nieprawidłowo, tak, że nasza waga wciąż rośnie. Może przyczyną jest nieodpowiednia dieta, zastój związany z brakiem aktywności fizycznej, a może to czynniki genetyczne? Odpowiedź na to pytanie pomoże każdemu zrozumieć genezę problemu i ustalić najlepszy plan walki z nadwagą lub otyłością.

2. Nierealny cel

Bardzo często nasze plany znacznie przekraczają możliwości samej natury. Jeżeli założymy sobie, że w dwa tygodnie zrzucimy 10 kg to rozczarowanie przyjdzie bardzo szybko. Bądźmy realistami, skoro nadwaga przybierała na sile przez lata, to nie ma możliwości pozbyć się jej w dwa tygodnie, nawet przy zastosowaniu najbardziej drakońskich diet, które mogą spowodować tylko efekt jojo.

3. Zła dieta

W wybraniu odpowiedniej diety warto jest skonsultować się z lekarzem specjalistą, bądź dietetykiem. Profesjonalna analiza naszej osoby pozwoli mu dobrać idealny sposób odżywiania dla naszego organizmu. Jest to niezwykle ważne, gdyż źle dobrana dieta może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd i pozbawić organizm cennych składników odżywczych.

4. Zbyt mało ruchu

Chyba nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że ruch jest podstawą utraty wagi. Odpowiednie, regularne ćwiczenia naprawdę przyniosą oczekiwane efekty. Często jednak przeznaczamy na aktywność fizyczną zbyt mało czasu, wykonując trening bez zaangażowania jak również błędnie pod względem technicznym.

5. Głodówka

Żaden lekarz nie powie wam, że głodówka jest dobra na odchudzanie. Nie dość, że pozbawia organizm cennych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, to jeszcze powoduje efekt jojo i nagłe, niekontrolowane napady głodu. Pamiętaj, że żeby zachować swoje zdrowie każdy człowiek powinien spożywać min. 1500 kcal dziennie!

Dieta przekąska zdrowie jedzenie, stevepb at Pixabay

6. Spożywanie zbyt małej ilości płynów

Odpowiednia dieta to jeszcze nie wszystko. Każda, ale to każda z nich musi zostać uzupełniona odpowiednią ilością płynów . Specjaliści zalecają picie około dwóch litrów mineralnej wody niegazowanej dziennie i naprawdę warto się do tego zastosować.

7. Powrót do starych nawyków

Kiedy mija czas diety wiele osób powraca do starych nawyków. Jest to największy możliwy błąd, gdyż gwarantuje, że w krótkim czasie nasza waga wróci do dawnego stanu rzeczy.

8. Schowaj wagę

Odchudzanie wymaga od nas przede wszystkim dużej dozy cierpliwości. Codzienne stawanie na wadze nie przyniesie niczego dobrego i tylko zniechęci nas o odchudzania.

9. Wiara w tabletki „cud”

Nikt jeszcze nie pozbył się nadwagi stosując tylko i wyłącznie tabletki odchudzające. Owszem mogą one przyczynić się do pomocy w odchudzaniu, jednak na pewno nie wyręczą nas w przejściu całego tego procesu.

10. Brak silnej woli

Silna wola i odpowiednia motywacja to podstawa. Ich brak spowoduje, że częściej będziemy sięgać po tak zwane przekąski, co na pewno nie wpłynie pozytywnie na spadek naszej wagi.

Poprzedni

Przyczyny bólu pod prawym żebrem

Fakty o rozciąganiu

Następny

Dodaj komentarz