Dlaczego warto schudnąć – 10 dobrych powodów!

Tagi , , , ,

Program redukcji wagi to długi i męczący proces, z którym trzeba się zmierzyć będąc przekonanym o słuszności decyzji, bo tylko wówczas jest szansa na wytrwanie do końca i sukces. Pamiętaj, że każde działanie zaczyna się w głowie! Przed odchudzaniem warto przemyśleć swoje życie i zastanowić się, jakie największe korzyści da powrót do szczupłej sylwetki. Dla każdego mogą to być inne aspekty i inne wartości. Można by ich wymienić sto, włącznie z takimi, jak finansowe oszczędności na jedzeniu czy balsamie do ciała, ale istnieje kilka takich, które są ważne dla wszystkich. Dowiedz się, dlaczego warto schudnąć, zamień swoje zamiary w czyny i ciesz się nowym życiem w nowym ciele!

DLACZEGO WARTO SCHUDNĄĆ! 10 dobrych powodów!

  1. Poprawa stanu zdrowia – jeden z najważniejszych powodów odchudzania. Poza minimalizowaniem ryzyka wystąpienia wielu chorób, jak cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca, nowotwory poprawi się wytrzymałość stawów, dzięki czemu chodzenie nie będzie problemem. Zwiększy się pojemność płuc, co wpłynie na dotlenienie organizmu, a zmniejszy ilość toksyn odpowiedzialnych za ogólny dyskomfort.
  2. Dłuższe życie – Osoby szczupłe, żyją dłużej właśnie z powodu mniejszego narażenia na zachorowania. Poza tym otłuszczone organy wewnętrzne zużywają się szybciej, bo muszą wykonywać cięższą pracę.
  3. Lepsza kondycja psychiczna – Mniejsza waga to lepsza kondycja, dzięki której można bez problemu pójść z dziećmi na plac zabaw, do lasu na spacer czy pojechać na wycieczkę rowerową. Spacer z kijkami, wycieczka w góry pozwalają nawiązywać kontakty towarzyskie i podtrzymywać je.
  4. Większe uznanie w towarzystwie – osoby szczupłe lepiej są odbierane przez ludzi. Maja mniej problemów, nie pocą się, łatwiej im utrzymać higienę i są po prostu ładne, dlatego przyciągają uwagę innych i są bardziej lubiane.
  5. Więcej energii – Pozbycie się nadwagi pozwala na szybsze wykonywanie codziennych czynności, a wiec i oszczędzanie czasu dla siebie czy rodziny. Zamiast obowiązki domowe i zakupy wykonywać przez trzy godziny, można to zrobić szybciej, a resztę czasu poświęcić na kino czy spacer.
  6. Szansa na lepszą pracę i lepsze życie – Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjna osoba ma znacznie większe szanse na otrzymanie lepszej posady a co za tym idzie zarobienie lepszych pieniędzy. Szczupłe zgrabne i zadbane osoby są lepiej odbierane przez otoczenie. Wrażenie zewnętrznego porządku przekłada się na podobne odbieranie charakteru danej osoby. Przystojne osoby cieszą się większym zainteresowaniem i łatwiej zdobywają to, czego pragną.
  7. Korzystanie z pełni życia – Mniej kilogramów pozwala na więcej. Osoby otyłe mają więcej kompleksów i niejednokrotnie muszą rezygnować z wielu przyjemności, jak taniec w dyskotece, pobyt na plaży w stroju kąpielowym czy zjedzenia kawałka tortu.
  8. Bardziej komfortowa codzienność –Szczupła sylwetka pozwala na nieograniczone ruchy i wykonywanie wielu czynności, które stanowią problem a nawet wyzwanie dla osób otyłych. Osoby z nadwagą czy otyłością mają problemy z codziennymi czynnościami jak wchodzenie po schodach, szybszy krok lub bieg oraz każdy inny wysiłek.
  9. Łatwość kupowania ubrań – Osoby szczupłe mogą przebierać w dziesiątkach standardowych modeli dostępnych w sieciówkach. Mogą sobie też pozwolić na seksowne jeansy czy sukienkę mini. Szczupła kobieta może podkreślić ponętną talię, wyeksponować zgrabne ramiona, odsłonić szczupłe nogi.
  10. Lepsza samoocena – Własny widok w lustrze jest najlepszą motywacją! Pomyśl, jak wyglądałabyś w lustrze mając minus te kilka czy kilkanaście kilogramów mniej? Twój szczupły wygląd mógłby mieć korzystny wpływ na twoje relacje ze światem: z rodziną, mężem, dziećmi, przyjaciółmi oraz nowo poznanymi osobami. Czułbyś lub czułabyś się pewniej i miałabyś więcej siły na każdy dzień! Do dzieła!
Poprzedni

Domowe sposoby na skurcze łydek!

Ile można schudnąć na głodówce?

Następny

Dodaj komentarz